| Emanuela23 a întrebat:

Buna TPU.
Mai devreme am facut un test de sarcina o liniuta se vedea si o linuta era stearsa.
Ce inseamna asta?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este neconcludent, probabil pozitiv. Fie faci un Beta-HCG din sange, fie repeti testul dupa 2-3 zile din prima urina de dimineata

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii testul respectiv este considerat neconcludent sau gresit si din acest motiv nu se ia in considerare, se arunca si se efectueaza o noua testare folosind un tester identic si un al 2-lea tester dar de alt tip/alta marca. Inseamna ca cel mai probabil ceva sa efectut gresit. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

O sa avem un nepotel laughing.
Poti sa mai faci unul da cu grija sa il faci bine. Oricum sunt 90 la suta sigura ca va iesi pozitiv.

| HazelEyes77 a răspuns:

Ca sunt sanse mari sa fie un bebe la mijloc. Repeta testul dupa cateva zile ca sa nu mai ai dubii.

| aimullah123 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa mai faci unul ca sa fii sigura, cred

| EmYyYEmilian a răspuns:

Ca e 80% pozitiv

| LupuMia a răspuns:

Repeta testul, ori acesta nu este bun, ori ai facut ceva gresit, in orice caz repeta- l, este posibil sa fii insarcinata. Nu uita, fa testul la prima urina, dimineata, e cel mai sigur.