| ely81 a întrebat:

Ginecologul mi-a spus ca am o sarcina incipienta de 2-3 saptamani si mi-a dat sa iau duphaston si vitamina e. Dupa o saptamana am facut un test de sarcina si prima liniuta se vedea mai stearsa iar a doua mai proeminenta.Sunt gravida sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Da! poti fi insarcinata.
pentru linistea ta, mai fa-ti odata testul!

| Andreea24 a răspuns:

Da esti gravida. In cazurile in care nu exista sarcina a doua liniuta nu se vede absolut deloc. Mai mult, ti s-a si spus de catre un medic acest lucru.
Sarcina usoara happy

| fzcsm a răspuns:

Esti gravida.Sarcina usoara!

| nonni a răspuns:

Esti. felicitari.
ia duphaston pentru fixarea sarcinii si acid folic pe bb.
sarcina usoara si bb sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident, atata timp cat poti percepe si a doua liniuta esti gravida.indiferent daca este culoare roz accentuata sau nu, se vede? da, atunci esti! sa fie intr-un ceas bun!