| TPUSenior01 a întrebat:

Buna TPU Mai mult fete ♥. Ma numesc Alexandra si am o uriasa problema sad
Pe data de 31.dec am avut o relatie sexuala neprotejata Si nu prea sunt sigura dar eu si prietenul meu credem ca as putea fi insarcinata.sad Sincer nu am senzatiile pe care ar trebui sa le aiba o fata insarcinata nu am greturi nici pofte dar imi tot curge ceva alb din vagin Si am senzatia ca parca sunt pe ciclul menstrual. si ma dor putin sani si parca ma doare spatele dar cand stau la pc am un scaun fara spatar poate fii si din asta?! Fiind vorba si de asta ciclul meu menstrual nu este regulat si inainte de contactul sexual am avut o raceala ceva mai rea si s-ar putea sa imi intarzie si de la raceala asa am mai auzit pe aici. si mi-am luat si un test de sarcina sa fiu pregatita dar parc as vrea sa mai astept vreo 3 4 zile! Sfaturi? Si va rog raspundeti la toate intrebarile sad P.s. -18 ani

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Ai cateva simptome care pot fii si de la raceala care ai avut-o anterior, nimeni nu poate sa iti dea un raspuns sigur, dupa 2 saptamani iti faci testul de sarcina si aflii exact.

22 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Mai asteapta cateva zile,si fa-ti testul de sarcina. Sunt toate sansele sa fi insarcinata (chiar daca nu a ejaculat in tine,sunt sanse, mai mici intr-adevar). Durerea sanilor se poate manifesta de la sarcina, dar cum nu stii sigur, repet, trebuie sa iti faci testul, sa nu astepti mai mult de 3-4 zile! Durerea de spate este alt semn al sarcinii, dar poate fi si de la scaun fiindca n-ai spatar. Daca esti insarcinata, fugi la doctor (ma gandesc ca ai un viitor bun inainte, facultate, banuiesc ca esti in clasa a 12a, avorteaza, stiu... este un copil, dar nu iti distruge viata asa tanara), eu iti doresc multa bafta (sper sa nu fi insarcinata), si aveti mai mare grija!

| milan9 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Pentru viaţă, ca timp al existenţei, orice om ar fi în stare să facă mari sacrificii. Se ajunge până acolo încât se aduce ca argument în favoarea crimei, lipsa posibilităţii de a creşte copilul în cele mai bune condiţii, de a-i oferi bunăstarea - în cazul familiilor lipsite de posibilităţi materiale, sau lipsa afecţiunii atunci când familia sau mama nu poate să-l crească şi îl încredinţează asistenţei sociale. Se ajunge aici deoarece se omite faptul că viaţa este cel mai mare dar, pe care fiecare om l-ar dori întotdeauna necondiţionat, înaintea tuturor celorlalte daruri (bunăstare, afecţiune).

MOMENTUL ÎNSUFLEŢIRII PERSOANEI UMANE COINCIDE CU MOMENTUL ZĂMISLIRII SAU CONCEPERII LA NIVEL CELULAR

Orice atentat asupra IDENTITĂŢII umane: biologice (copilul esle purtătorul unui cod genetic unic) şi spirituale (are suflet de la Dumnezeu încă din momentul conceptiei) reprezintă un atentat asupra vieţii umane, o UCIDERE!

Încă din stadiul prenatal, copilul este 100% capabil să simtă durerea pentru că are deja format un sistem nervos functional încă din săptămânile PATRU-CINCI (din 40 cîte sunt de toate)!

Dacă strigătul disperat al pruncului, nu este auzit de mamă, asta nu înseamnă că el nu suferă şi simte absolut totul! Dacă nu poţi experimenta pe pielea ta chiureta, măcar încearcă să îţi imginezi ce simt "persoanele" din SILENT SCREEM:
http://www.youtube.com/watch?v=gON-8PP6zgQ
http://www.youtube.com/watch?v=NXsXVcRvzCU

| Jardelin a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Daca as sti ca exista pastile pentru prostie, ti-as prescrie o reteta!

| adrianamara a răspuns (pentru milan9):

Bine spus!

| adrianamara a răspuns (pentru Jardelin):

Bine spus!

| TPUSenior01 explică (pentru adrianamara):

Tu ce de bagi

| TPUSenior01 explică (pentru Jardelin):

Bine zis

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Jardelin):

Cred ca prostii nu am spus (poate nu am aproximat bine cand apar simptomele), dar cauta pe internet si informeaza-te, ca poate tu esti ceea/cel prost/proasta informat/a happy

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru milan9):

Cred ca prostii nu am spus (poate nu am aproximat bine cand apar simptomele), dar cauta pe internet si informeaza-te, ca poate tu esti ceea/cel prost/proasta informat/a happy PS: PREFER SA NU IMI DISTRUG VIATA CU UN COPIL. FIECARE ARE PAREREA LUI, PROBLEM?

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru TPUSenior01):

Ti-am spus parerea, eu, in opinia mea, nu mi-as distruge viata cu un copil. Daca chiar vrei sa il ai, succes atunci happy vei fi inca o mamica cu copilul in brate invatand pentru bac happy

| milan9 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Mai bine ar fi să nu faci încurajări la crimă unei femei căreia nu îi vei putea tu împăcaca sufletul cu o astfel de crimă şi nici elimina simptomul post-avort.

Iată un motiv pentru care curvia va rămâne un păcat foarte grav cu consecinţe pe măsură...

| adrianamara a răspuns (pentru TPUSenior01):

Tu ce intrebi si tu faci tampeni nu eu! Iti convine sau nu asta e adevaru asa ca! Nu mai intreba daca nu-ti place sa auzi pareri sincere!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru milan9):

Am spus opinia mea, eu sincer nu mi-as distruge viata cu un copil. Curvia? Daca va referiti la mine, masurati-va cuvintele. Aceasta fata trebuia sa se gandeasca la consecinte, are 18 ani, nu 2 ani.

| LolaLollita a răspuns:

Un test de sarcina te scapa de tot stresulhappy

| odo89 a răspuns:

Protejati-va! Cauta informatii pe www.utilitarul.ro

| TPUSenior01 explică:

Da am uitat sa mentionez ca am putine dureri de spate cum ar fi sa imi vina menstruatia

| viatacumikii a răspuns:

Secretia aceea albicioasa care iti curge din vagin poate fi influentata si de racealawinking spatele te poate durea si din cauza scaunului.dar pentru siguranta ta eu iti recomand sa faci acel test de sarcina cat mai repede! Succes! :*

| mihu13 a răspuns:

Nu te speria si eu am facut neprotejat cu iubitul meu si nu am ramas deoarece nu si-a dat drumul in mine. Si-a dat drumul in tine? straight face

| TPUSenior01 explică (pentru mihu13):

Nu happy

| Ycu a răspuns (pentru mihu13):

Este a doua intrebare la care dai raspunsuri aiurea, nu este normal sa faci sex neprotejat, poti ramane insarcinata fara lichidul seminal, lichidul preejaculator are destui spermatozoizi cat sa te lase insarcinata, si cum incurajezi tu fetele sub 14 ani sa faca sex devreme nu e normal, daca tu ai facut sex de la 12 ani problema ta, si dupa poza iti poti da seama ca nu esti matura, nu mai da sfaturi aiurea.

| Claudiu_Bogatu_1996 a răspuns:

Daca ai 18 ani nu-i bai, nu o sa te traga nimeni la raspundere. Bucurate ca o sa ai un copil. Funda? smug

| relumorun a răspuns:

Mai asteapta 1zi si fa-ti testul