| jasmine11 a întrebat:

mi-a intarziat ciclu, si nu am numai un simtom ca ar trebui sa vine, ma dor sanii, dar totusi nu imi vine, ps:am infectie urinara, si nu am nici un simtom ca as fi insarcinata, nici unu. in plus nu stiu ce e cu mine, pentru ca toata ziua dorm, m adormit la 7 seara, si m-am trezit la 10 am mancat, si am stat la televizor si am adormit iarasi, si din nou mi-e somn, si in plus ametesc foarte tare cand ma ridic din pat, ce ar putea fi? funda!

3 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Un test de sarcina nu strica!

| windrime a răspuns:

Faptul ca te dor sanii este un semn ca menstruatia se apropie, dar din cauza varstei ciclu are anumite fluctuatii si este in regula daca iti vine intr-un interval de 28-35 de zile. In legatura cu oboseala poate esti mai solicitata in ultimul timp, iar faptul ca ametesti cand te ridici din pat este perfect normal, tuturor ni se intampla, nu stiu exact, cred ca e ceva legat de schimbarea brusca a centrului de greutate si irigarea creierului, evit sa dau un raspuns gresit, dar oricum nu ai de ce sa iti faci griji in privinta acestui lucru. In legatura cu temerile tale, nu stiu ce sa zic, tu stii mai bine daca te-ai protejat sau nu dar pentru linistea personala fa-ti un test de sarcina cat mai curand. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| katerina96 a răspuns:

Nu esti gravida. ai racit la ovare si o sa te mai intarzie cateva zile. daca esti adolescenta, menstruatia nu este regulata>big grinbig grin< bafta:*