| DenisIonut01 a întrebat:

Am o problema ieri am vomitat toata ziua si seara de pe la 21:00 am adormit pan azi la 6:00 de ce mi somn si cand incerc sa dorm parca ametesc si mi rau? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cretudaniel99 a răspuns:

Si eu am patit la fel
am vomitat de 6 ori si m-am dus la doctor
se pare ca am avut aceste simtome de la ce am mancat
du-te repede la doctor

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Intodeauna, dupa vome repetate, apare deshidratarea organismului. Astfel, in cazul unei deshidratari usoare, adica la o pierdere de numai 2, 5% din lichide, organismul reactioneaza cu frisoane, somnolenta, slabiciune/ameteala, gura uscata, inrosirea fetei, urina mai intens colorata, apetit scazut)
Asa ca, mergi la orice unitate de urgenta chiar acum! medicii de acolo vor rezolva problema!

| boyandme a răspuns:

1. s-ar putea sa fi racit (febra faci?);
2. ai mancat ceva si te-ai deranjat;
3. ia un paracetaol...
4 daca nu trece FUGI LA DOCTOR!
sper sa iti fie de folos

| ionut1 a răspuns:

Si eu am patit asa ar trebui sa ei o perfuzie daca nu-ti trece intr-o zi mai ia una si nici nu vei mai sti ca ai fost bolnav.