| Nfmcnskkdksjajbd a întrebat:

Mi-a întârziat menstruația câteva zile, iar acum mi-a venit dar imi curge foarte puțin, fata de obicei. In legătura cu relațiile intime, ne-am protejat, iar la final verificat. Poate fi vorba de sarcina? Sau ce altceva se întâmpla? Sunt foarte îngrijorată crying(

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, stai linistită doar dereglari hormonale, ce varsta ai?

| Cristina788 a răspuns:

La 11 sau 12 zile dupa ce rămâi insarcinata sângerezi.
Dar daca ai sangerat mai târziu nu e vorba de nicio sarcină.

| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori se constata ca sangerarea menstruala se desfasoara in mod diferit, atipic fata de alte menstruatii. De obicei astfel de sangerari aparent anormale cu desfasurare atipica, se produc in cazurile in care si ciclul menstrual a suferit modificari din cauza dereglarii activitatii hormonale in decursul ciclului anterior. Se apreciaza ca simpla pornire a sangerarii menstruale reprezinta in proportie de peste 99, 9% din cazuri garantia ferma ca ciclul menstrual anterior s-a terminat, fara sa se fi format si implantat o sarcina in uter. Si de asemenea eliminarea sangelui menstrual indica faptul ca a inceput un nou ciclu menstrual. Multa sanatate!

| AjutorNeconditionat a răspuns:

Nu poate fi vorba de sarcina! In schimb problema poate fi o dereglare hormonală. Consulta un medic. Și nu uita, stresul in situatii de genu’ mai mult rau face!