| larisaa_3245 a întrebat:

mi-am facut contul special pentru a va intreba, cere parereasad
Am o problema in dragostecrying
Deci m-am indragostit de un coleg.este nou venit.la inceput in semestrul1 nu-l suportam, iar apoi am inceput sa ne intelegem si ne-am apropiat fff mult.Eu am inceput sa-l placccc foarte mult.sentimentu cred ca era reciproc deoarece imi dadea anumite semne.desi n-am facut primul pas de ai spune ca-l plac Am vrut sa-i spun in ultima zi de scoala dar n-am avut curaj! A trecut si ziua aceea.eu am plecat in Germania.Cand m-am intors am intrat pe mess si am vz ca mi-a bagat idiul in lista, i-am dat accept bineinteles. mi-a cerut sa fim impreuna si i-am zis da.[aflasem ca prietena mea i-a spus ca il plac] apoi nu ne-am intanlit.pentru ca mi-a fost rusine de el si jena. el este mai glumetz adica poate chiar foarte asa si azi mi-a cerut sa ne intanlim in parc ne-am intanlit si el era cu un prieten(comun) care ma inteleg extraodinar cu el asa dar el nu stiu se schimbase cand am ajuns in parc a inceput sa vorbeasca la telefon intruna si eu ramasesem cu prietenul acela si am stat cred ca 30 de minute asteptandu`l dar "cica" tot la telefon vorbea apoi a terminat convorbirea.era un pic mai incolo de noi si incepuse sa-l sune pe prietenul lui care era langa mine da nu intelegeam ce i-a spus si nu intelegeam de ce la sunat ...asa apoi m-am hotarat sa plec fiindca vazusem ca isi bate joc de mine. tot el m-a sunat si mi-a zis sa vin in parcc tot el...si tot el vorbea la telefon si nici nu ma bagat in seama. Problema este ca au fost fff multe vorbe la mijloc "te iubesc.esti viata mea.chestii din astea venite din partea lui" nu inteleg ce se intamplase cu el.de ce avea alt comportament fata de cum vorbea la telefon? M-am hotarat sa plec cu prietenul lui apoi ma suna bineinteles ca nu i-am raspuns pentru ca ma enervase. iar apoi incepuse sa-l sune pe prietenul lui de ce oare? Ce mai vroia? Dupa ce m-a facut sa ma simt aiurea in parc Nu stiu ce sa mai cred.noi acum suntem certati ca si cum DESPARTITI.nu stiu sa ma mai impac cu el? De ce oare so fi purtat asa? Io fi fost rusine? De obicei el nu e rusinos dimpotriva are un tupeu fantastic. Deci va rog da-timi si mie pareri nu stiu ce sa fac daca m-ar intreba daca sa ma impac cu el. fetele ajutorrhappy! Multumesc mult ca m-ati ascultat!

Răspuns Câştigător
| gLaMoUr_3909 a răspuns:

Probabil ca oricat tupeu pare ca ar avea, el de fapt este sensibil si nu poate vorbi cu tine fata in fata. Eu zic sa vorbesti cu el si sa il intrebi de ce se poarta asa, explica-i ca te-ai simtit prost. Eu nu cred ca are alt motiv pentru care sa se poarte asa...

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E timid, mai happy Ce se intampla e natural, inocent si va pregateste pentru mai tarziu. Incearca sa ascunda ce simte pentru ca se teme ca e vulnerabil. Daca nu cumva tipul celalalt te place si el vrea sa-l ajute, dar sunt foarte slabe sansele, el a adus pe cineva pentru ca se simtea stingher si incearca sa para interesant, dar nu e nimic grav - doar ca nu stiti voi sa comunicati. Ar mai fi si varianta sa faca o gluma proasta ca sa se dea mare. Oricum, afla intai ce se intampla mai exact si singura optiune e sa ramai in joc pana te prinzi. Intreaba-l de ce a procedat asa si spune-i cum te-a facut sa te simti, poate prinde curaj si iti zice si el.

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Da mi s-a intamplat si mie o chestie dinasta numai ca la mine fata era extrem de rusinata de mine cred sau nu stiu.dar daca a facut chestia cu telefonul in parc atunci nu te merita.Te rog sa am scuzi de caligrafie daca am gresit pe undeva sunt cam adormit si de faptul ca nu sunt fata.

| Denyuzzu a răspuns:

Cred ca ar trebui totusi sa vorbesti cu el. Chiar daca nu veti mai fi impreuna macar vei sti de ce nu te-a bagat in seama, de ce a vorbit atat timp la telefon, cu cine... etcwinking. Bafta!

| S1mplu a răspuns:

Sincer tipii ca ei nu trebuie sa ierti,cunosc genul,se dau smecheri sau mari si dupa incearca sa te impace, cauta pe cineva care va sta doar cu tine si numai cu tine, cei ca el nu merita crede-mawinking