| anonim_4396 a întrebat:

sad mi s-a intamplat oribil ce mi se intampla, imi placea mult un baiat si eu i-am zis ca nu il plac asa mult de frica sa nu il pierd, si el de atuncea ma tot refuza si in timpu ala mai exista un baiat in viata mea la care nu tin asa mult ca la primul si eu de suparare am zis ca ies cu al doilea baiat si pana la urma e un baiat cat de cat dragut [din cate zice el, ma place dar problema e ca se drogheaza. dar pe mine nu ma deranjeaza in nici un caz asta], dupa am zis ca iesim doar noi doi dupa cateva zile a zis ca vine cu un prieten dar mie nu prea imi convine ca nu il cunosc si inca cu o prietena care iar-si nu o cunosc, si e nasol sa il cunosc doar pe el, si nici pe el asa de bine, si dupa toate astea nu sunt ai mei de acord sa ies cu el pentru ca zic ca nu ii baiat de treaba si ca cat de cat e mai bun primul si nici fratele meu nu il acepta si tatal meu a zis ca ma lasa sa ies cu el daca vine si fratele meu, eu am luat decizia sa nu ies cu el, dar problema e ca ma simt stupid e complet oribil sentimentu, si mai ales ca m-as simit prost sa stiu ca vine si fratmiu si am fost la o colega azi am zis ca nu mai merg cu el si fara sa ii zic azi, care aveam in gand dar nu am putut pentru ca el nu a fost la scoala, si ma tot sunat de cateva ori si mi-a dat cateva mesaje, dar ma simt oribil crying, si vreau un sfat macar ce sa fac, ce sa ii zic, pentru ca primul baiat chiar am terminat-o cu el dar al doilea baiat cat de cat imi pare bun chiar daca toti zic ca e rau, oare sa ii zic adevaru sau sa il mint ca am adormit sau genu de scuze? si mai e ca seara el a venit dar fratemiu nu era acasa era la film si era si seara si alor mei nu le place sa merg de singura.Si la sfarsit intrebarile e ce sa fac? sa ii zic adevaru? sa mai vorbesc cu el? sa ascult de alti chiar daca il plac?

1 răspuns:
| RAP19982PAC a răspuns:

Daca se drogeaza eu zic sa-l lasi, te poate invata si pe tine si iti distrugi viata asa, termino cu el ca nu e bine. Se drogeaza, isi distruge viata, o sa se comporte urat cu tine, drogurile provoaca stari de ameteala si nervi, si o sa iti zica ceva care o sa te raneasca si tot tu suferi. Renunta la el pentru ca nu-i de nasul tau, daca zic toti pana si fratele tau ca nu ar fi bine sa fii cu el si nici nu-l accepta sfatul meu este sa gasesti alt baiat.