| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, daca o pot numii asa, si singurul lucru de care cred ca am nevoie acum, sunt sfaturile si ideile voastrebig grin. Deci am 15 ani, si sunt impreuna cu un baiat de 2 saptamani si ceva, el avand 16 ani. Ne iubim foarte mult, el este din Bucuresti, eu dintr-un orasel apropiat. Aiurea este faptul ca el le are cu drogurile, si ce sa zic, are si o situatie materiala cam proasta. El este impreuna cu fratele meu si cu un vecin in liceu, si fratemiu care are 19' mi. a spus despre el, si nu vrea sa am vreo tangenta cu el, pentru ca stie ca il plac. Eu, ce sa zic... fata cuminte, si cu o situatie materiala destul de buna. Problema este ca acum cateva zile EL a venit in orasul meu, la vecina. miu care este si colegul lui de clasa, a venit sa se vada cu mine, si fratemiu care este TOTAL impotriva lui, ne. a prins impreuna de cateva ori. Si seara cand am venit aksa mi. a spus sa nu fiu proasta, ca "asta" e drogat, nu are unde sa doarma njt cestraight face. Eu in momentul ala, m.am simtit foarte naspa, pentru ca stiam ca fratele meu are dreptate, si mereu m. a indrumat pe drumul corect. Acum nu prea stiu ce sa fac, eu chiar il iubesc, si nu vreau sa renunt la el, banii nu ma intereseaza, ma cam deranjeaza problema cu drogurile, el imi tot spune ca nu mai are nimic de aface cu drogurile, ca a incercat de cateva ori, doar atat, dar stiu ca nu e asastraight face Deci voi ce parere aveti? Sa termin cu el si sa-mi vad de viata mea, Sau sa raman impreuna cu el, avand in vedere ca ne iubim foarte mult?

6 răspunsuri:
| briana a răspuns:

Fratele tau are dreptate. Termina pana nu e prea tarziu. Sdoar 2 saptamani deci nu i khear asa d greu sa il uiti. Kel mai simpu fa-ti un alt iubit. Daca mai kontinui poate kn stie o sa iti puna droguri in suc kafea sh presupun k nu vrei sa ajungi o drogata k el. Gandeste-te la fam ta la prietenii care te iubesc. Ai o situatie materiala ff buna o sa ajungi o sarantoaka pentru ca el da banii pe droguri si asa o sa faci sh u. Nu te-ai gandit k poate nici nu te iubeste pentru ca nu ai cum sa iubesti un om in 2 saptamani. A vazut k ai o situatie materiala mai buna sh poate urmareste sa te drogheze ca sa i dai bani. Nustiu pana la urma e alegerea ta. Krezi k merita sa iti pierzi fam pentru un droghat sh o viata mizera kautand prin tomberoane sh dormind pe stazi pentru ca nu ai ke manca. Fratetau nu iti verea raul.

| Sultana_4823 a răspuns:

Gandeste-te la faptul ca fratele tau il vede probabil mai des decat tine si in alte ipostaze decat il vezi tu.

| glontz54 a răspuns:

Poate il convingi sa renunte la droguri si poate asa fratele teu nu o sa va mai deranjeze si o sa se rezolve toate problemelebig grin parerea mea estre ca se va lasa greu sau nu se va lasa! oricum bafta

| Sergiuc20 a răspuns:

Ia o pauza fetita lui tati ca nu o sa fie bine pentru ca poate de indeamna si pe tine... Fratele tau are dreptate...

| CafelutzzaCuLapte a răspuns:

Stiu cum este sa iubesti pe cineva. Sincer, eu nu l-as lasa chiar daca as stii ca este gresit ce faq..Niciodata cand am stiut ca faq ceva ft ft gresit nu m-am oprit nici. o clipa din acel lucru ..am continuat si am vazut la urma ce imi iese si cat sufar. dar macar m-am convins..eu zic sa ramai cu el dar afla mai multe personal despre situatia lui fara sa te minta ...il iei de-o parte si ii spui k vrei sa vb ceva ft important si destul de serios cu el, asta fara sa stie fratele tau. Daca vezi ca nu merge. te descurci tu. sper ca te-am ajutat. pup:*

| micuta1999 a răspuns:

Te inteleg