| angel70530 a întrebat:

Nu am scris aici, dar nu mai pot, dupa cum am povestit la mine nu s-a schimbat mai nimic. La fel traiesc la mama mea, insa m-am saturat vreau ceva schimbari in viata mea, fostul barbat isi face viata cu femeia aceea dar eu inca sufar si cresc copilul, putin l-am uitat datorita ca am cunoscut un alt barbat care a fost pana acum, dar el a fost ca amant, o aventura, eu m-am indragostit, el insa numai ma folosea, ne intalneam doar cand aveam nevoia de sex si eu veneam la el acasa, achitam taxiul, el insa de fiecare data era indiferent, vorbea cu fete, toti prietenii lui ma doreau pe mine, el pe toate prietenele mele le curta. Erau momente cand intr-adevar credeam ca tine la mine, de multe ori am plans din cauza fostului meu pe umarul lui. Minusul era ca el semana leit cu fostul la caracter, acum sunt singura, ma inec in singurate, ne-am despartit din motiv prost a spus ca il bat la cap si s-a saturat de prostiile astea ale mele, saptamana asta el a fost la o petrecere la lucru si acolo inainte sa se duca, el mi-a zis ca se duce poate o sa-si gaseasca iubirea vietii lui. Eu i-am urat succes, iata asa a trecut ziua aceea, a doua zi nu mi-a scris deloc, i-am scris eu lui el mi-a raspuns rece ca si-a gasit iubirea vietii lui, cica e la sufragerie, gateste buna mancare, el mi-a zis ca imi spune adevarul, apoi eu fiind nervoasa i-am multumit si i-am zis mersi ca pana acum si-a batut joc de mine, apoi el a dat cartile pe fata si mi-a zis ca m-a pus la incercare si ca stia ca asa voi spune si mi-a zis sa nu il mai deranjez ca totul s-a terminat. Sunt disperata, m-am indragostit iarasi, am crezut in minciuni, cand ma certam cu fostul, adica tatal copilului acesta ma linistea, da nu zic cheltuiam bani cu el dar ma relaxam, fostul o suna pe a lui, eu il sunam pe el, acum nu am pe nimeni asa apropiat si nici fostul nu stiu daca se va intoarce la mine.Sincer as vrea tare mult sa ma impac cu asta, sa uit de fostul definitiv, dar asta nu e serios cauta fete, nu lucreaza, mama lui ii trimite finante, nici nu stiu, ma socotiti de o nebuna aveti dreptate dar chiar nu stiu ce sa fac, dati-mi un sfat va rog mult cum sa rezist si sa nu ma inchin in fata la nici unul, nici la fostul, nici la asta ca ambii si-au batut joc de mine. Ajutor va rog!

4 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Petrece timpul cu copilul și lasă bărbații o vreme.
E mai greu să găsești un bărbat, dacă ai copil. Majoritatea bărbaților NU acceptă femeie cu copii, pentru ceva serios, doar de o aventură. Foarte puțini sunt bărbații care te-ar lua cu copil.

Mergi la servici, stai cu copilul, mai mergi pe la neamurile tale, părinții tăi, ieși prin oraș.

| Ely1234567 a răspuns:

Vorbește cu mama ta sau cu cine din familia ta și o sa te simți mai bine sad

| Trustmotorcy a răspuns:

De multe ori probabil ai auzit și tu aceasă expresie, dragostea orbește. Voi răspunde cât de obiectiv se poate aici.

Sincer, se simte dorința de împăcare și disperare din partea ta, acest lucru este unul neatractiv. Când un bărbat te știe la picioarele lui, nu-ți va acorda importanță. Bărbatul pe care crezi că îl iubești, este doar în mintea ta atât de minunat.

Când cineva vrea să plece de lângă tine, lasă-l să o facă. Un bărbat realizează de obicei ce pierde, atunci când nu mai poate întoarce lucrurile din drum.

Am să-ți propun o tactică pe care merită să o aplici în viața ta sentimentală. Se numește No Contact. Ce presupune? Încearcă să pari indiferentă. Mesajele de disperare nu ajută, poți lăsa unul coerent și matur, după care începi să nu-l mai contactezi, deloc.

În acest timp caută să evoluezi, nu te victimiza. Niște timp poate repara lucrurile, schimbă-te puțin emoțional.

| EuAMG a răspuns:

Nu ești nebună ești proasta.Cum Dumnezeu crezi tu că tot ce zboară se mănâncă, mai fata/femeie că nici nu știu câți ani ai, ție îți trebuie cineva care sa te înțeleagă pe tine și situația în care te afli nu unu care sa te f.a și atât.cauta și tu un băiat cuminte și la locul lui, apoi o să îți revii.treaba cu familia și restul lucrurilor sunt idei bune chestia este că ție îți trebuie cineva să îți spună verde în față cât de mult greșești când o faci nu sa te ia cu lugu lugu că așa nu mai dai înainte.succes