| angel70530 a întrebat:

Nu am scris aici, incercam sa tin in mine problemele dar nu mai pot, dupa cum am povestit la mine nu s-a schimbat mai nimic. La fel traiesc la mama mea, insa m-am saturat vreau ceva schimbari in viata mea, fostul barbat isi face viata cu femeia aceea dar eu inca sufar si cresc copilul, putin l-am uitat datorita ca am cunoscut un alt barbat care a fost pana acum, dar el a fost ca amant, o aventura, eu m-am indragostit, el insa numai ma folosea, ne intalneam doar cand aveam nevoia de sex si eu veneam la el acasa, achitam taxiul, el insa de fiecare data era indiferent, vorbea cu fete, toti prietenii lui ma doreau pe mine, el pe toate prietenele mele le curta. Erau momente cand intr-adevar credeam ca tine la mine, de multe ori am plans din cauza fostului meu pe umarul lui. Minusul era ca el semana leit cu fostul la caracter, acum sunt singura, ma inec in singurate, ne-am despartit din motiv prost a spus ca il bat la cap si s-a saturat de prostiile astea ale mele, saptamana asta el a fost la o petrecere la lucru si acolo inainte sa se duca, el mi-a zis ca se duce poate o sa-si gaseasca iubirea vietii lui. Eu i-am urat succes, iata asa a trecut ziua aceea, a doua zi nu mi-a scris deloc, i-am scris eu lui el mi-a raspuns rece ca si-a gasit iubirea vietii lui, cica e la sufragerie, gateste buna mancare, el mi-a zis ca imi spune adevarul, apoi eu fiind nervoasa i-am multumit si i-am zis mersi ca pana acum si-a batut joc de mine, apoi el a dat cartile pe fata si mi-a zis ca m-a pus la incercare si ca stia ca asa voi spune si mi-a zis sa nu il mai deranjez ca totul s-a terminat. Sunt disperata, m-am indragostit iarasi, am crezut in minciuni, cand ma certam cu fostul, adica tatal copilului acesta ma linistea, da nu zic cheltuiam bani cu el dar ma relaxam, fostul o suna pe a lui, eu il sunam pe el, acum nu am pe nimeni asa apropiat si nici fostul nu stiu daca se va intoarce la mine.Sincer as vrea tare mult sa ma impac cu asta, sa uit de fostul definitiv, dar asta nu e serios cauta fete, nu lucreaza, mama lui ii trimite finante, nici nu stiu, ma socotiti de o nebuna aveti dreptate dar chiar nu stiu ce sa fac, dati-mi un sfat va rog mult cum sa rezist si sa nu ma inchin in fata la nici unul, nici la fostul, nici la asta ca ambii si-au batut joc de mine. Ajutor va rog!

Răspuns Apreciat de Editori
| SiA31 a răspuns:

Sfatul meu e să încerci să discuți cu un psiholog. E nevoie de o persoană calificată care să te ajute să depășești momentele astea.
Ideea e că schimbarea trebuie să pornească de la tine. Și aici, mă refer, în primul rând la alegerile pe care le faci cu privire la bărbați. Tu trebuie să fii conștientă că în momentul de față tu nu cauți numai un iubit/posibil soț pentru tine, ci cauți și un tată pentru copilul tău. Copilul trebuie să fie prioritar în toată ecuația asta și binele lui trebuie să primeze.
Prin asta vreau să spun că nu ar trebui să te mai arunci cu capul înainte, din disperarea de a combate singurătatea, în brațele primului bărbat care îți iasă în cale, fără a vedea dacă acesta are intenții serioase și e capabil să te accepte în viața lui împreună cu un copil.
Cel mai bine ar fi să consulți un psiholog care să te învețe cum să procedezi în situațiile de genul.
Mult noroc!

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Ai nevoie de un psiholog.

| Ely1234567 a răspuns:

Vorbește cu un medic asta te va ajuta foarte multsad