| FashionVictim93 a întrebat:

Buna Tpu..nu stiu ce sa fac am fost cu un baiat 2 luni si vb de aproape 6 la tel mess si facebook mamele noastre sunt colege si nu stiu ce sa mai fac sa il uit incerc de aproape 8 luni nu stiu ce sa mai fac am inceput sa plang parca am innebunit sunt dependenta de el si lui nici nu ii pasa nu stie ca inca il plac eu am fost idioata care i'a dat papucii si acum plang dupa el si nu mai stiu ce sa mai fac ii vizitez des contul de facebook parca a devenit o obsesie de care nu mai scap... va rog ajutati-ma cu sfaturi credeti ca am nevoie de consolare psihologica..am incercat sa imi fac relatii dar nu il pot uita (nu mi s-a mai intamplat asta pana acum nu stiu cum sa reactione nu stiu ce sa fac) mi-am facut prieten sa il uit cat timp sunt cu el parca imi mai ia din obsesie dar cand nu mai suntem impreuna sims cum iar incep sa devin obsedata de el (il visez noaptea etc ).crying( are prietena de ceva timp nu pot face nimic pentru noi ...simt ca lupt singura intre 4 pereti nu stiu nu am discutat cu nimeni asta nimeni nu ma intelege cum de in 2 luni am ajuns sa fac asta ..nush m'a atras mult, am simtit acel ceva ce nu mai simtisem pana acum de mi-a pus capac ..va rog ajutati-ma ..am mai postat intrebare asemanatoare sau chiar pe tema asta cu el dar nu am primit nimic care sa imi fie de folos crying(

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ajutor nu poti primi decat de la tine. Atunci cand incepi o relatia esti constienta ca ea va avea si un sfarsit. Apoi, daca atunci cand scrii un text mai ai chef si de emoticoane, inseamna ca e si ceva parodie.

| FashionVictim93 explică (pentru neutrino):

Nu am chef de nici o parodie dar nu stiu cum sa imi mai exprim supararea ..in orice caz cum am spus nu ma astept sa creada nimeni ca m-am indragostit decineva asa in 2 luni si sunt obsedata de el si lui nu ii pasa dar numai eu stiu ..am nevoie de ajutor de un sfat ceva ca simt ca innebunesc...

| neutrino a răspuns (pentru FashionVictim93):

Daca nu ai stiut pana acum, esti libera sa inebunesti. Crezi ca-i pasa cuiva? Esti singura in masura sa te ajuti singura. Spala-ti ochii frumosi, capul sus si mergi inainte. Drum bun, frumoasa fata!

| Al999 a răspuns:

Oricum de uitat iti spun eu ca nu o sa-l uiti niciodata daca tot ce ai spus de sus e adevarat inseamna ca l-ai iubit foarte mult nu stiu ce sa zic eu ti-as spune sa incerci sa faci o relatie cu el daca l-ai iubit asa mult pentru ca iti garantez eu ca nu o sa il uiti.
Asa am patit si eu nu mai puteam nici sa ma culc noaptea pentru ca ma gandeam la ea asa ca am incrcat sa am o relatie cu ea si am reusit.

| FashionVictim93 explică (pentru Al999):

Scuze dar nu pot avea o relatie cu el pentru ca el are una de vreo 7 luni. si poate tine la fata aia si ma va face sa sufar mai tare... si evita s-a cam vb adica se rezuma strikt la ce vb si doar atat ...am apelat zilele astea la el in legatura cu reinstalarea unui windows si l'am dus si dupa l'am luat si atunci decat buna.ce mai faci? ..multumesc ca mi'ai facut asta pa ..si cam atat nu stiu. vreau sa il uit sunt constienta ca nu prea mai poate fi nimic intre noi din comportamentul lui si nu vreau sa ma bag in relatia lui oricum nu as reusi sa fac nimic ca sunt de atat timp impreuna. mentionez ca fata lokuieste in alt oras dar se vad saptamanl asta din spusele mamei lui

| alexxa29 a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie exact la fel ca a ta. Poate o sa mai vorbim big grin trimite-mi un mesaj privat cu idd tau happy