| DaLittleUK a întrebat:

Buna TPU... Am o problema imensa. Deci de mult timp o colega de-a mea e hacker. Si se ocupa cu spartul conturilor mele. Si de ceva timp a inceput sa imi placa de un baiat de la o alta clasa. Si il am ca prieten pe facebook. Si mereu imi hackereste conturi de Yahoo, Facebook etc si pana acum nu m-am suparat chiar asa de tare. Dar acum chiar m-am suparat rau. Mai devreme am avut o "criza" si nu mai puteam sa respir corect din cauza stresului. Deci imi tot schimba parola si o sa vorbeasca cu toti prietenii mei de pe facebook, mai ales cu baiatul de care imi place. Si o sa fiu total detestata la scoala Luni. Ajutor nu stiu ce sa fac! Am incercat sa ii spun sa se potoleasca dar nu inceteaza. E obsedata! Si acum, mai nou, s-a apucat sa le spuna oamenilor minciuni despre mine si acum par o idioata totala! Tot ce vreau in momentul asta e sa mor ajutor nu stiu ce sa fac sunt stresata nu mai judec corect va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| scama100 a răspuns:

In primul rand linistestet, vreau sa te intreb in de unde si in ce clasa esti?

| DaLittleUK explică (pentru scama100):

In clasa a 5a.

| scama100 a răspuns (pentru DaLittleUK):

Deci la clasa a 5a este un pic cam greut ca e generala da nu-i problema.
In primul rand iti faci un id nou cu numele tau iar dupa ce l-ai bagat in lista, incepi sa ii vb. Incepi asa: Hey, ce mai faci? mai apoi incep sa abordezi subiecte despre scoala ca intr-un final sa poti sa ii zici de prietena ta care te supara, asta doar cand nu mai iti vine altceva in minte, dupa ii spui ca tia parut bine ca ai vb cu el, si ca te face sa te simti bine cand vb cu el iar mai apoi ii urezi o zi/seara placuta si gatal.

| DaLittleUK explică (pentru scama100):

Pai sunt de fapt la Gimnaziu dar. Deja am vorbit cu el pe facebook dar si la scoala. Si i-a spus unui prieten despre mine ca sunt draguta si de treaba. Si de cand am inceput sa vorbim, am observat ca sta destul de mult pe langa mine... Dar prietenele mele ma tot avertizeaza. Si eu totusi nu le ascult. Imi place de baiatul ala si el stie deja, pentru ca un idiot in care am avut incredere i-a spus deci. Si deja stiu multi... sad

5 răspunsuri:
| Burlacu_Denis_1997 a răspuns:

Ori ar trebui sa o mituiesti ori sa vorbiti ca doua persoane mature si sa-i zici sa nu se mai comporte ca un copil de 10 ani care a descoperit google

| DaLittleUK explică (pentru Burlacu_Denis_1997):

Pai avem doar 11 ani dar mergem pe 18.