| FashionVictim93 a întrebat:

Nu stiu cum sa fac sau ce motiv sa bag pentru a ma despartii de actualul prieten ...Este un tip super de treaba, ne intelegem bine este totul ok dar problema este ca eu vad in el un amic decat un iubit si nu ma pot comporta cu el ca si cum m'asi comporta cu un iubit, uneori fac asta ca sa se simta bine si doar atat stiu ca ma iubeste si stiu ca ar face aproape orice pentru mine dar nu mai am de gand sa'o mai lungesc asa (mentionez ca am facut 4 luni ). sfaturi, idei(dar cat de cat dragute sa nu il fac sa sufere ). Inca ceva acum 8 luni m-am despartit de un baiat la care inca ma mai gandesc si am mai incercat relatii dar nu il pot uita deloc rareori mai vb cu el mamele noastre sunt prietene si nah (cu toate ca el are o relatie )... orice o sa imi fie de ajutor multumesc happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca te respecti in primul rand pe tine, vorbeste cu el si spune-i adevarul. Daca are putina minte va intelege. Daca nu, nu-i mare pierderea!

| Azµre a răspuns:

Eu zic să nu te mai gândești atât, și să savurezi momentele cu prietenul tău pe care zici tu că îl vezi ca pe un amic. Gândeștete puțin, e sincer cu tine? te rspectă? are încredere în tine? îți arată zi de zi că te iubește? Dacă da este o relație excelentă, și tu riști o astfel de relație că încă te mai gândești la fostul? Gândeștete de ce ai mai stat cu el dacă știai că nu îl placi sau că nu îl vei accepta în viața ta. Ești sigură de acest pas? Nu te mai gândi atât la trecut, savurează clipa. Gândeștete la toate momentele plăcute cu acest băiat și fă o comparație cum ar fi fără.

| Stassy a răspuns:

...Chiar vrei sa te desparti de el?

Adica iti dai seama k si tu o sa suferi la faza asta?