| smileysmiley a întrebat:

Ajutati`ma si pe mine cu niste sfaturi!
Imi place de un baiat cu care am fost vreo 2 luni, si acum de cand ne-am despartit de poarta din ce in ce mai urat cu mine si eu inca mai tin la el.
Vreau sa`mi dati si mie niste sfaturi sa-l uit de tot, sa nu mai am gandul la el si sa numai sufar atat crying...
spuneti-mi si mie cum sa-l fac intr-un timp scurt sa imi "cada la picioare" sa-l fac intr-un fel sa se indragosteasca de mine iar eu sa nu-l mai plac si sa-l fac sa sufere sa simta si el ceea ce simt eu.
Nu ca vreau razbunare, vreau doar sa simta si el ceea ce am eu acum in suflet cand vad cum se comporta cu mine, si din cauza la o proasta de la mine din clasa care a vazut ca noi 2 ne intelegem asa bine nu stiu ce i`a facut ca doar intr-o zi l-a facut sa-i manance din palma, si din cauza ei ne-am si despartit...si acum aia il joaca pe degete.
Va rog mult ajutati`ma...macar sa-l uit... urgent! crying

5 răspunsuri:
| liveincolors a răspuns:

Stii cum se zice. Roata se intoarce, dar las-o sa se intoarca singura. Nu incerca sa faci nimic, pentru ca oricum la un moment dat va suferi si el.

Ca sa il uiti, ai putea sa-ti ocupi timpul cu ceva, ca sa nu te mai gandesti la el. Iesi cu prietenii, fa ceva ce-ti place care sa nu-ti mai aminteasca de el.

| ILoveYouMore a răspuns:

Intalneste cu altul, iar la intalnirea cu alt tip asigurate:
1. ca siel este inacel loc
2. ca esti imbracata super hot te-ai prins

Crede-ma nimic nu ii inebuneste mai rau pe baieti decat o fata cu care au iesit sa iese cu altul si sa fie super hot, dar ai grija sa stabilesti si cu tipul cu care te intalnesti sa nu se supere ca te desparti de el, iti va cadea la picioare, iar tu inceaca sa nu il bagi in seama, asa o sa ii platesti cu aceeasi moneda. fundita plz?

| Agda a răspuns:

Aiaiiai. Grea treaba.
Cred ca in primul rand trebuie sa iesi cu altii. Cu prieteni, colegi, macar. Sa iti ocupi timpul cu altceva ca, intr-un fel sa nu lincezesti in problema 'lui'.
Nu te uita la el, in urma lui si nu da impresia ca-ti pasa de ce face acum.
Va trece totul. Eu sunt pro- relatii- libere, moderne, fara prea multe obligatii.
Cred ca ai nevoie de un majorat, un concert, un show ceva. Te vindeca putin cate putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita sa suferi pentru nici un baiat!
Capul sus si tot inainte!

| mandiy a răspuns:

Fa-ti o schimbare de luk super hot si flirteaza cu alti o sa inebuneasc o sa vina in genuchi dupa tine, crede-ma functioneazawinking