| eu_8035 a întrebat:

am nevoie de un sfat...anul trecut am avut un iubit cu care am fost impreuna aproximativ 8 luni...in fine ne'am despartit pentru ca lui nu'i placeau prietenii mei.sau asta a fost doar un pretext...am tinut foarte mult la acest baiat.(cred ca mi-a luat 3 luni ca sa'l uit cat de cat). dupa ce ne'am despartit el a plecat din tara pentru 5-6 luni iar acum sa intros.In prezent eu am un iubit de 4 luni si ne intelegem foarte bine...numai k este o problema...aseara l'am vazut pe fostul meu iubit in parca cu o fata...nu k as avea vre'o problema k sta cu alta fata dar de cand l'am vazut numai la el ma gandesc...si parca nu mai am nici un chef de actualul iubit...mai ales ca a inceput sa foloseasca exact aceleasi cuvinte de alint k fostul'...am inceput sa'mi amintesc multe lucruri frumoase petrecute cu fostul prsad... Ce pot sa fac?cryingcryingcrying...crede'ti k as gresi daca l'as cauta pe fostul pr...si nu vreau sa'l fac pe actualul iubit sa sufere pentru ca stiu ca tine mult la mine:-

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu zic sa ramai cu actualul prieten, k fostul daca te-a lasat nu cred ca te merita, in plus daca era cu alta fata, poate lui nu ii mai pasa de tine, mai ales dupa lunile in care a fost plecat...incearca sa il uiti chiar de e greu, te inteleg ca nu e usor, si eu am trecut prin astfel de momente, dar nu risca sa suferi din nou, sau sa fi respinsa de catre fostul, ramai alaturi de cel care te iubeste si iti impartaseste sentimentele... te pup.

3 răspunsuri:
| Marya_1984 a răspuns:

Daca fostul prieten ar fi tinut la tine cu adevarat, s-ar fi intors el singur la tine si nu s-ar fi lasat vazut cu alta. Dar, avand in vedere ca nu face nimic de genul, nu merita happy. Si in plus, unei fete nu-i sta bine sa alerge dupa un baiat. Crede-ma, stiu ce-ti zic. Incearca sa nu iti mai amintesti de clipele frumoase petrecute alaturi de el, si concemtreaza-te la actualul prieten, care, dupa cum spui tu, poate ca tine intr-adevar la tine. happy

| Marya_1984 a răspuns:

Concentreaza-te*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu amandoi nu se poate? eu cred ca da. daca te asezi adecvat si ei unul in fata si unul in spatele tau e perfect.