| monicutza_5552 a întrebat:

sad!
nu stiu cum sa incep... sunt ff trista
eu am 20 ani si el are 22
ne-am cunoscut acum 3 ani si 8 luni si de atunci am fost impreuna
la inceput totul a fost frumos. mai ales in primul an. chiar daca erau si certuri prostesti.
ne iubeam enorm de mult, eram amandoi indragostiti. dar cu timpul totul a inceput sa se schimbe in realtie.
adevaratele probleme au inceput cand noi am inceput sa ne jignim. usor usor a devenit o obisnuinta. si de la certuri minore si jigniri sa ajuns la certuri si jigniri grave (mai mult din partea lui). de la orice nimic el tipa si ma jignea, eu il jigneam inapoi si asa ne certam mereu de la prostii
eu il iubesc, nu imi vad viata fara el, si sunt sigura ca si el ma iubeste... doar ca s-a schimbat prea mult, e prea orgolios, ambitios.nu stiu a devenit dur, insensibil.
nu mai e nici afectuos, atent cum era inainte.nu are initiativa sa faca un gest de iubire.nu stiu ce se intampla cu el de cateva luni...
acum suntem certati de 3 zile, niciodata nu am stat atat fara sa vorbim macar.
acum 3 zile am avut o discutie la telefon cand el ma jignit, iar el i-am intors jignirea. el mi-a trimis un sms in care ma jignit destul de urat, iar eu am facut acelasi lucru.
mi-a trimis apoi un sms in care mi-a zis ca nu ma mai suporta si sa nu il mai caut.asta am si facut...
crredeam ca ma va suna el.ca va lasa ambitia deoparte insa nu.
nici eu nu l-am sunat din 2 motive: pentru ce mi-a scris in cele 2 sms-uri si pentru ca vroiam sa vad reactia lui, ce vrea sa faca.
nu stiu ce sa fac. nu stiu ce se intsmpla cu el. parca simt ca aici se va termina totulcrying
si... nu stiu cum voi trece peste asta...
spuneti-mi va rog ce credeti... dati-mi un sfat, orice imi poate fii de folos...ati trecut prin asa ceva? mai e vreo sansa sa fim impreuna avand in vedere jignirile si certurile? va rog

7 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Si eu am facut astazi 3 ani si 7 luni cu prietenul meutongue
intr-adevar exista o perioada in orice relatie cand ai imoreia ca nu il mai supori sa il vezi pe langa tinehee hee pentru ca intervine monotonia si toate astea, insa, daca va iubiti nu o sa pueteti st unu fara celalalt si o sa va impacati!
nu se pot arunca asa aproape 4 ani pentru niste jigniri copilaresti!tongue
incearca s vb cu el cand o sa te caute au cannd il cauti tu si sa ii spui sa discutati si sa incercati sa nu va mai jigniti!
e pacat sa arunci asa dintr-o prostie 4 ani plini de amintiri frumoase!
daca el e mai orgolios fa tu promul pas si incearca sa nu il mai jignesti si spune-i si lui sa se abtina!
daca va continua tot asa mai bine fiecare pe drumul lui, decat sa mai statu vreo 2 ani apoi sa va despartiti si sa va irositi viata degeaba unul langa celalalt!

| foxi a răspuns:

Cred ca a trecut iubirea daca s-a ajuns la jigniri! Renunta la relatie!

| Nuvăsufăr a răspuns:

Îmi pare rău, dar părerea sinceră e că nu văd şanse ca relaţia să continue, gândeşte-te la clipele frumoase, să nu regreţi :)
totul merge înainte.
Uite calmează-te şi ascultă melodia aceasta care ţi-o dedic:
http://www.youtube.com/watch?v=9lb9fNpgFuM

Sper să nu am dreptate.
Noroc!

| Lore2good a răspuns:

Buna monicutza.Citind povestea ta, mi-am amintit si eu de o perioada asemanatoare din viata mea.Am avut si eu o relatie destul de lunga iar spre sfarsitul relatiei s-a intamplat la fel.Am inceput sa nu ne mai respectam,sa ne jignim, sa vorbim urat unul cu celalalt si oricat am incercat amandoi sa tragem de relatie, aceasta s-a consumat tocmai din cauza faptului ca nu am stiut noi sa o intretinem.Cred ca situatia e similara si la voi,o data ce ati inceput sa nu va mai respectati,e destul de greu sa mai aveti o relatie sanatoasa. Daca e sa fie gata relatia dintre voi, capul sus! Gandeste-te ca nu esti singura fata care a trecut sau trece prin asa cevahappy.Si inca ceva:eu in locul tau nu l-as mai cauta. Daca te iubeste, o sa te caute el.

| monicutza_5552 explică:

Va multumesc din suflet fetelor pentru raspunsurile voastre...astept si alte parerihappy

| MariaO a răspuns:

In mometul in care un barbat te-a jignit (sau a dat in tine), mai ales in cazut tau, unde deja a devenit un obicei, intorci spatele si pleci! Are balta peste si probabil nu era primul. In mod sigur nu va fi nici ultimul. Nu astepta sa redevina cel care a fost, nu o va face, in momentul in care s-a schimbat relatia s-a terminat.
Poate nu asta vroiai sa citesti, dar e adevarat...nu vrei sa fii o femeie abuzata!

| FloryTrandafir a răspuns:

Monicutza,in primul rand buna,scuze ca am ajuns asa de tarziu pe site-ul tau,acum te-am gasit,sper ca mai e valabil raspunsul meu,nu stiu daca l-ai uitat din ianuarie pana acum in iulie(atatea luni),dar uite si raspunsul meu,parerea mea este ca nu se mai merita, au inceput jignirile, certurile si asa mai departe, chiar nu mai vad un rost sau o sansa de a mai fii impreuna, am trecut si eu prin asa ceva(2 experiente chiar)si am reusit sa uit, nu e usor asta stiu mie la mie, dar incearca la cei 20 de ani ai tai frumosi sa il uiti si sa iti cauti pe altul care sa te merite, sa te respecte, sa te iubeasca ca ochii lui din cap...c-am atat iti pot spune. fundita si mie?(ar insemna sa fie prima, sunt noua, dar am avut experiente).