| anonim_4396 a întrebat:

Sa va spun o mica poveste a mea. straight face

M-am despartit de prietenul meu si am hotarat ca sa nu ma mai impac cu el caci a spus de fata cu alti prieteni sa si-a gasit pe alta din nou si ca va fi cu ea. Urmatoarea zi a zis ca ii pare rau si ca vrea sa ne impacam. Eu nu am acceptat. El a trebuit sa plece in excursie si mi-a lasat inainte un biletel in care scrie ca daca imi va fi dor de el sa imi aduc aminte ca l-am lasat sa plece..si eu i-am trimis unu in care scrie ca si el sa isi aminteasca ca m-a pierdut. Dupa excursie el se lauda ca e cu altcineva, o taranca urata rau de tot, pe bune! M-am simtit naspa cand am auzit asta, sincer.iar zilele astea nu ne-am mai vorbit. Trebuia sa plecam cu scoala undeva in oras..si al un restaurant el i-a zis dirigintei noastre, ca noi suntem colegi de clasa si suntem in clasa 7a [ ca sa nu se inteleaga gresit straight face ] si i-a zis dirigai ca eu umblu acum dupa el..si el cand era cu o fata bagam eu strambe sa ii despart..ca lui i-a placut de mine dar acum eu ma tin dupa el. LOL. eu nici macar nu mai vb cu el..cum sa ma tin dupa el..mai ales ca el se tot tinea dupa mine si nu ma lasa in pace inainte, si credeti-ma. el pare genul de baiat extrem de experimentat cu fetele si nu exagerez..si el mereu comenteaza de altii ca nu stiu cum sa se comporte.dar acum pe bune..comportamentul de care a dat dovada nu pare copilaros? Pe bune acum... si eu am aflat de la un coleg..si a doua zi. el a aflat ca eu am aflat de la acel coleg..si in fata mea a vrut sa il bata ca de ce mi-a zis.iar eu atunci m-am luat grav de el..si i-am zis ca se comporata ca un copil de 5 ani..si etc. si el a zis ca in toata perioada aceasta de 4 luni cat am fost impreuna cu destul de multisoare certuri si despartiri si-a batut joc doar. Si in acea seara am vorbit pe mess si a inceput sa ma jigneasca zicandu-mi ca eu nu o sa ajung : "nici a unghia de la piciorul mic" laughing) Exista picior mic si nu situ eu? oh go on si etc. dar eu doar "ii multumeam" destul de politicos zic eu..pentru jignirile adresate si imi mai spunea ca ma va face de ras in toata scoala ca el cica si-a batut joc de mine..si inainte sa ajungem la cearta asta vulgara thinking el spunea de ce eu in acea zi cand m-am luat de el de ce i-a spus dirigai ca am fost impreuna..eu stateam cu un coleg dragut care ma place sad dar sincer nu sa il fac gelos..si el cu o colega..care ii punea mana pe la sani sa ma faca geloasa..si inainte sa ne certam in asa fel pe mess mi-a spus ca nu i-a convenit ca am stat in acea zi numai cu acel coleg si ca recunoaste si el ca a stat cu fata aia numai sa ma faca geloasa. Aa da..si el mai spunea ca acuma vrea doar sa imi faca rau straight face Dar oricum, ieri la scoala si-a cerut scuze pentru ca ma jignit si a zis sa ramanem doar prieteni sad

Eu nu inteleg. oare chiar de la bunul inceput a vrut sa-si bata joc. oare a tinut macar un pic la mine? Aa..si am mai aflat ca fostul i-a zis unei bune colege sa fie cu acel culeg cu care am stat eu atunci "sa il fac gelos pe fostul" numai ca sa nu fie cu mine.
Deci pana la urma eu ce sa cred? sigh

Va multumesc ca mi-ati citit povestea si ca ati avut timpsa o ascultai. Ofer si fundita celui care ma lamureste de ce s-a comportat asa :*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Nu stiu daca ma crezi dar candva si eu am avut exact aceeasi problema. Sunt o fire foarte impulsiva si nu suport sa fiu calcata pe coada. Baiatulcare m-aumilitatunci acummi-ecel mai bun prieten si nu glumesc.Astea sunt copilarii din partea unui baiat si daca stii se spune ca baietii sunt mai inapoiati cu 2 ani fata de fete(deci daca tu ai 13-14 ani la el asteaptate sa para de 11-12 ani). Draga mea, baietii reactioneaza in acest fel cand se simt atacati de o fata, o fata stie sa se faca bine inteleasa si asta e puterea noastra sa dominam totul, dar si baietii au demnitatea lor si se apara prosteste prin copilarii, de cele mai multe ori mintind sau toate afirmatiile si defectele lor le pun, in final la noi in carca, doar, doar sa iasa ei bine mersi din problema. Cu astfel de persoane cel putin de 3-4 ori vei mai da, nu iti fa probleme caci, de fapt astfel de persoane sunt foarte sensibile intr-o cochilie de melc.Ai grija de tine si capul sus mereu!

| aleahimk a răspuns:

II cam place sa se joace cu fetele dupa cate imi dau seama din povestea ta, nu a pus suflet, ci doar s-a distrat cu cine i-a picat in plasa. Mai bine ramaneti amici si atat, nu te merita.Ai procedat foarte bine ca nu i-ai raspuns cu jigniri, el ti-a vorbit asa pentru ca stia ca a gresit si vroia sa iasa basma curata, sa te faca pe tine vinovata. Vorbeste cu cine te respecta, cine nu, arata-i indiferenta - nu merita atentia ta.