| Auslesse a întrebat:

o alta intrebare.

intai sa va explic..am vorbit cu un baiat prin mesaje, timp de 2 luni si jumatate, mi-a vorbit frumos, cu "draga", pupici.a facut diverse glume pe tema unei eventuale relatii..etc.

pe strada cand ne intalneam, mereu ma saluta, imi zambea..si dadea tot felul de "semne",in urma carora,atat eu cat si ceilalti care au vazut,mi-au zis ca acest comportament al baiatului e cumva"suspect",in sensul ca i-ar placea de mine si ar vrea sa se apropie de mine,dar ceva il retine.

dupa cum am mai zis,in tot acest timp a facut mai multe glume,pe tema unei eventuale relatii intre noi doi.

la un moment dat,vazand ca nu mai da nici un semn,l-am lasat in pace,nu l-am mai cautat absolut deloc,deoarece vroiam sa-i vad comportamentul,sa vad daca il interesez sau nu...

ei bine,dupa o saptamana in care nu am vorbit,tot el a fost cel care mi-a trimis mesaj,pretextand ca,de fapt,a avut treaba, si,intr-adevar,a avut si multa treaba, dar a avut si destul timp liber.

acum insa, iar am ajuns in aceeasi situatie, adica nu am mai vorbit de 2 saptamani...nici eu nu l-am mai cautat, dar nici el pe mine.

si tin sa precizez ca, in cele 2 luni si ceva cat am vorbit, noi DOAR am vorbit prin mesaje, de cateva ori pe net si ne salutam cand ne vedeam pe strada..in rest, nimic altceva.Desi a avut de nenumarate ori ocazia sa vina sa discute cu mine fata-n fata, nu a facut-o niciodata.(stie unde locuiesc, stie unde lucrez...etc).

prietena nu are, cel putin, nu una oficiala.asta o stiu de la el.

tatal meu e prieten foarte bun cu baiatul respectiv si cu ai lui.dar nu cred ca asta ar fi un impediment pentru el, pentru ca e destul de mare, are 24 de ani.

la un moment dat,chiar mi-a zis ca vorbeste cu mine,oricand vreau eu!

cat despre mine,i-am aratat destul interes,i-am raspuns la acele "glume" pe care el le facea,dandu-i de inteles ca-l plac.

deci,avand in vedere situatia,care e parerea voastra,a baietilor?

ati putea sa vorbiti atata timp cu o fata,fara ca respectiva sa prezinte vreun interes pentru voi?

sau ati putea sa vorbiti cu ea in toata perioada asta, pentru ca mai apoi, sa va aratati total indiferenti?

si, de ce credeti ca se comporta asa?

p.s.raspunsuri sincere!

37 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns (pentru Auslesse):

Eu cred ca am mai discutat o data cu tine pe aceeasi tema. Eu personal as lua totul ca pe un flirt si nimic mai mult. Nu mi as face in nici un caz sperante...una e sa flirteze cu tine si totaaal alta sa vrea o relatie cu tine. A vazut ca tii la glume si la discutii si continua si el pentru ca e placut sa ai pe cineva cu care sa discuti..sa flirtezi etc. Simplul fapt ca nu face nimic este dovada ca nu vrea. Parerea mea

| Auslesse explică (pentru Vix999):

Multumesc pentru raspuns! si iti inteleg parerea.
oricum, eu am renuntat de acum 2 saptamani."am lasat armele jos"...
repet,am inteles, ca nu vrea o relatie cu mine, dar de ce s-a schimbat asa, brusc? fara sa-i fi facut absolut nimic, sau sa-i fi zis ceva..nimic.
acum sa-ti zic ceva.el e in zodia scorpion si, din pura curiozitate m-am apucat sa citesc pe net despre scorpioni.
si culmea, muuuulte dintre caracteristicile zodiei i se potrivesc de minune...nu stiu, e un baiat cam "dificil", misterios as putea zice..adica pur si simplu "apare si "dispare" ca sa zic asa, cand nici nu te astepti.
si oricum, in caz ca-mi mai trimite vreun mesaj..il voi trata si eu asa cum ma trateaza si el..pentru ca m-am saturat de tot "jocul" asta al lui. poate lui i se pare amuzant, dar mie, in nici un caz!

| Vix999 a răspuns (pentru Auslesse):

Nu este cazul sa fii suparata pe el..sunt sanse foarte mari ca el sa nu aiba habar ca tu simti ce simti. El probabil crede ca ce simte el, asta simti si tu. Corect ar fi ca tu sa ii explici ca din punctul tau de vedere lucrurile s-au complicat.
Stii care-i parerea mea? Cand nu mai ai nici o sansa...risca tot.
E posibil ca el sa-ti corespunda sentimentelor ceea ce ar fi super. Iar daca nu...maca stii si tu o treaba big grin

| Auslesse explică (pentru Vix999):

iti raspund tot aici...
ok, dupa cum ai zis si tu. exista o probabilitate destul de mare ca el sa nu stie ce simt eu..de fapt, nu cred ca stie..am batut si eu diverse apropouri si, eu tind sa cred ca el a cam inteles ceva.dar nu a reactionat in nici un fel.
adica, nu i-am zis direct despre ce simt..deci nu stiu ce parere are el.
dar da, in cazul meu, situatia s-a complicat destul de mult, as putea zice...acum sa nu crezi ca-s disperata dupa el sau mai stiu eu ce...nu! ..imi place destul de mult, dar n-am ajuns sa fiu obsedata de el(doamne fereste!)
cat despre faza asta, sa-i zic..crede-ma,nu mai am puterea necesara sa fac acest lucru, sa risc! adica i-am intins o mana, am facut eu primul pas..eu am fost cea care a inceput conversatia cu el.el a continuat. dandu-mi sperante!
si mai e o chestie.el o buna perioada a fost plecat in Italia si, de cand s-a intors a avut numai aventuri, practic, el n-a mai avut nici o relatie srioasa..de fiecare data, iese numai cu baietii..si eu cred acest lucru, dar multe persoane mi-au mai zis ca el s-a invatat asa, singur..si avand cate o aventura de asta, n-ar mai vrea sa "se lege la cap", ma rog, sa aiba o relatie stabila..si serioasa in acelasi timp!

| Auslesse explică (pentru Vix999):

Si daca ar simti si el ce simt eu, de ce nu reactioneaza in nici un fel? ce ar putea sa-l impiedice?

| Auslesse explică (pentru Vix999):

Si ma gandeam. oare mai exista posibilitatea ca el "sa-si aminteasca " de mine? ...eu vreau doar sa trec peste aceasta etapa.dar tare mi-e teama ca, dupa ce voi trece peste asta, el o sa revina.
mi s-a mai intamplat lucrul asta cu alte persoane..si stiu cum e!

| Vix999 a răspuns (pentru Auslesse):

Pai poate inca nu stie ca simte ce simte. poate inca nu si-a dat seama ca i-ai intrat pe sub piele.
Desi daca imi aduc eu bine aminte povesteai tu ceva cu relatia dintre el si tatal tau... poate i se pare totul prea complicat.
Si chiar daca acum nu simte... poate odata disparuta chestia asta dintre voi..isi va da seama ca te vrea big grin