| Auslesse a întrebat:

oricat m-as stradui, nu pot sa inteleg de nici o culoare ce gandesc unii baieti cand fac anumite gesturi.
Sa vedeti...Acum ceva timp am intalnit un baiat,in fine,s-a bagat in seama cu mine,am vorbit,am schimbat cateva cuvinte.
ne intalneam destul de des(el venea cu amicii lui la restaurantul unde lucram eu,in perioada aia) si,de fiecare data cand venea se aseza la masa care era cea mai aproape de mine,facea glume cu baietii,se uita dupa mine de fiecare data cand treceam pe langa masa lui, imi zambea, daca vedea ca sunt mai suparata, ma intreba ce am...etc.
Una peste alta,s-a interesat de mine la un amic de-al meu,cum ma cheama,cine sunt,etc.,ba chiar m-a cautat pe facebook si mi-a trimis cerere de prietenie.
Intr-o zi,vazandu-ma online,s-a bagat in seama cu mine,am vorbit cateva minute si a ramas ca mai vorbim. timp de o saptamana a fost plecat in Italia.
Dupa ce s-a intors,vazand ca nu mai da nici un semn de viata,i-am trimis un mesaj pe facebook. Faza e ca, desi l-a citit, nu mi-a raspuns.Stiu sigur ca l-a citit pentru ca am vazut confirmarea,ora si data.+ ca el intra mereu pe fb.
din punctul meu de vedere,suntem in relatii foarte bune, din moment ce nu l-am deranjat cu nimic!

Asta-i marea mea problema...ce au baietii astia in gand cand fac faze de genu`?
adica dai atatea semne, ca sa ce? ca pana la urma tot el a fost cel care n-a mai dat nici un semn.

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

E simplu, si-a gasit alta. E posibil ca si asazisa plecare in Italia sa fi fost o inventie, ca sa te tina undeva acolo agatata, in timp ce se concentra sa o vrajeasca pe aia, iar daca nu ii mergea, sa te aiba ca o a doua optiune. E doar o supozitie, pentru ca pot fi un milion de explicatii.

| Auslesse explică (pentru wildthing):

Nu e inventie plecarea in Italia.Asta o stiu sigur 100%.a fost plecat timp de o saptamana in concediu.el venea in fiecare saptamana acolo,niciodata nu lipsea,plus ca stiu si prietenii lui c-a fost plecat...
deci nu stiu ce-o fi avand.
nu-i iau deloc apararea, dar nu stiu.da` eu una sunt de parere ca daca vrei ceva, o relatie serioasa c-o fata, lasi vrajelile deoparte si te tii de cuvant.
nu vorbesti asa, doar de dragul de a vorbi.eu n-as face asta.

| wildthing a răspuns (pentru Auslesse):

Nu vreau sa te jignesc prin ceea ce iti spun acum, ci doar sa iti faci o idee despre cum ar putrea sa gandeasca. Tu esti/erai doar o ospatarita, iar el e un tip care isi permite sa isi faca un concediu in Italia, deci are bani. El nu a avut nici un moment intentia sa aiba o relatie serioasa cu tine, ci doar sa te bage in patul lui macar o daca. Ceva a intervenit, poate alta i-a atras atentia si nici macar o aventura cu tine nu l-a mai interesat. Nu te considera destul de buna pentru el. Nu te mai gandi la el, te va face sa suferi.

| Auslesse explică (pentru wildthing):

Ok,am inteles ce ai vrut sa zici.stai linistit/-a,nu m-ai jignit, dar sa-ti explic anumite detalii.
ne cunoastem, el imi cunoaste chiar si familia, e prieten cu tata(bine ca e o diferenta mare de varsta intre el si tata), el are 25.
cat despre bani,nu e chiar atat de bogat,are o situatie financiara normala,traieste ca un om normal.
A fost in concediu in Italia,dar a fost la mama lui,maica-sa e plecata la munca acolo si asta a fost motivul pentru care el si-a facut concediul acolo.
cat despre faptul ca eu eram ospatarita,nu era o problema,oricum el lucreaza intr-un supermarket,e tehnician veterinar,in fine...
deci na,nu stiu ce-o fi gandit, dar, asta e.
mie mi se pare de-a dreptul ciudata treaba asta, adica faci toate aceste gesturi, ca pe urma tot tu sa dai cu picioru`. oricum nu ne-am mai vazut de vreo 3 saptamani, asa ca nu-i nici un stres.
doar voiam sa-mi fac o idee despre ceea ce ar fi putut sa gandeasca!

| Lexy ♥ a răspuns:

Poate si-a pierdut interesul fata de tine o fi crezut ca nu il placi, poate are prietena, sau poate a facut asa la vrajeala si pe urma s.a razagandit.

| grab a răspuns:

Vad ca tu de fapt ti-ai pus mai mari sperante.
Cumva te-a inceput si nu te-a terminat, da, e normal sa fii frustrata.

Du-te la el si intreaba-l ce mai face, asa de inceput ca sa vezi cum reactioneaza, da-te pe langa el, lasa niste semnale de intrare asa, ca poate e mai timid decat pare cand e cu amicii lui.

| Auslesse explică (pentru grab):

Cumva ti se pare ca eu as fi una d-aia disperata, care n-a vazut in viata ei baieti? te asigur ca nu-s asa!
Si nu, nu m-a-nceputlaughing.ce gluma buna! si nici frustrata nu sunt.doar ma enerveaza fazele de genu` asta.
daca vrei ceva si ai ceva de gand, tine-te de ideea aia, nu da semne daca nu stii ce vrei.

| BellaBlack a răspuns:

A fost interesat de tine, dar plecarea lui in Italia l-a facut sa te uite si sa numai fie interesat... Poate daca te vede "intamplator" devine iar interesat...