| Stevida10 a întrebat:

O prietena de a mea vrea sa faca dragoste, dar ii e frica. Desi vor folosi prezervativul ea inca e virgina si daca se dezvirgineaza ii e frica sa nu iasa sange pe moment sau ceva, chiar daca nu e pe stop. Plus ca ea a fost pe stop o saptamana in ianuarie si una in iunie si in rest nu. Ce recomandati? :/

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Astea sunt intrebari de persoana care nu e nici pe departe pregatita de sex

| Fatamuntilor a răspuns:

Prietena ta cati ani are?
In mod normal cand faci sex iti asumi anumite riscuri, inclusiv sangerari la dezvriginare.
Daca zici ca a avut ciclu in ianuarie, apoi in iunie insemna ca ori are ciclu neregulat (deci pana in 14 ani, ori probeme ceva mai grave (aici nu ma refer numaidecat la sarcina)
In consecinta nu pregatita pentru sex, si normal ar fi sa mai creasca, sa se informeze si sa-si canalizeze energia pe ceva contructiv.

| ywar a răspuns:

Trimite-o la mine la cabinet, ma ocup si dezvirginari... happy
Acum, serios vorbind... ea vrea sa fie si femeie si sa nu sangereze deloc? A auzit si ea de himen, a auzit si ea de tipurile de himen? Mi-e teama ca tu esti subiectul. Si daca ai vreun pierde vara de prieten care nu stie nici pentru el ce sa faca nu te mai agita sa faci ceva. Lasa-l! E nevoie de preludiu, e nevoiede ceva rabdare nu sa se infiga ca animalu' in tine!

| Mussette a răspuns:

Ar trebui sa mearga mai intai la medic. O saptamana in ianuarie si una in iunie nu este cev benefic organismului.
E clar ca nu e pregatita si ca nu stie prea multe despre ce are de gand sa faca. Daca avea 14 ani, ar fi stiut mai multe din manualul de biologie de clasa a 7a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mi-e teama ca tu esti subiectul!
Stiti ce, mai intai documentati-va, se vede ca habar nu aveti de viata sexuala, cu ce "se mananca".
Asta recomand!
Pa, pa!

| Alicezzz a răspuns:

Recomandat este ca ea sa consulte un medic ginecoloc pentru un control si pentru niste sfaturi inainte de as incepe viata sexuala mai ales ca nu are o menstruatie regulata, este clar ca nu este destul de informata!

Răspuns utilizator avertizat
| Torres92 a răspuns:

Zici ca noi baietii, suntem niste balauri cu 7 capeterolling on the floor
Stii ce face o fata intr o partida de sex?= nimic
Nu stiu de ce isi face atatea griji, parca se sparge vreun vas de sange, si inunda camera...

| Nicutu_Romeo_1994 a răspuns:

O sa fie totul bine.happy nu sangereaza pe loc la cateva minute dupa