| anonim_4396 a întrebat:

Ok, sincer nu am chef de misto sau orice altceva deci daca vreti sa raspundeti cum se cade e perfect, daca nu, e ok. Fara suparare.
Acum doua zile mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu. (Da da daaa, ne-am protejat, sunt sigura de ceea ce am facut, suntem suficient de mari si toate cele ), si pana acuma am facut-o de 4 ori. A curs sange prima data (dezvirginarea), a doua oara cateva picaturi, a treia oara o picatura si azi dupa al patrulea act sexual cand m-am sters cu un servetel era putin putin sange. Ar trebui sa ma ingrijorez? Am dat detalii pentru a se intelege situatia cat mai bine cu putinta. Nu am facut-o in intervale scurte de timp fiecare fiind cam la 12 ore. thinking Ce as putea face sa doara cat mai putin? big grin
Multumesc. Dau funda pentru cel mai bun raspuns. (Nu-mi dati link-uri sau copy-paste la raspunsuri kilometrice, vreau sfaturi din experiente, multumesc anticipat big grin ).

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

1. Probabil ca nu te-a dezvirginat complet din prima. Se mai intampla... Sau e posibil sa nu se cicatrizat rana. Ar trebui sa faceti pauza cateva zile, ca sa se vindece locul.
2. Durerea nu prea poate fi evitata. Oricat de excitata ai fi, vaginul tau nu e inca obisnuit cu actul sexual si va dura ceva pana va deveni elastic. E importanta si starea ta psihica: sa fii relaxata, sa iei totul ca pe ceva placut, nu ca pe un soi de chin, sa nu-ti faci probleme daca ceva nu iese asa cum trebuie (pentru ca o relatie sexuala reala, nu e ca cele de prin filme; in realitate apar tot felul de situatii jenante, caraghioase sau neplacute).

| MtfkRebekah a răspuns (pentru Alcyon):

A dorit sa imi faca sex oral, doar ca imi este intr-un fel nu stiu cum. nu rusine, habar n-am cum sa explic. Si am refuzat. Oricum, mersi. big grin Situatii neplacute, gen? :-s

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca vrei sa fii fericita, asculta de Dumnezeu. Nu-L nesocoti, ca nici El sa nu te nesocoteasca cand vei avea nevoie de El. Tu alegi. Nu gasesc un raspuns mai serios ca acesta.
Tu te-ai culcat acum cu acest baiat; si ce ai avut mai bun i-ai oferit lui. Vreau acum sa te intreb: cand te vei casatori cu acela pe care il vei alege sa iti fie sot si tatal copiilor tai, lui deci, ce-i vei mai oferi? Tu -la fel ca toate celelalte fete- te-ai gandit numai la tine, si nu te-ai gandit si la viitorul sot. I-ai oferit acestui baiat si trupul si inima ta; esti tu sigura ca el va fi sotul tau?
Iata, de-abia acum iti poti pune cu adevarat intrebarea: "Ce as putea face sa doara cat mai putin?" caci durerea fizica este trecatoare, dar ce-a sufleteasca are urmari vesnice. Cauta dar sa indrepti lucrurile daca vrei sa fii fericita. Impaca-te degrab cu Dumnezeu. El iubeste, si te primeste asa cum esti. Asculta de El si iti va merge bine.

| MtfkRebekah a răspuns (pentru anonimg):

Pe bune?! :o Ok, ascult de Dumnezeu, sunt credincioasa si am incredere in el. Dar cum am mai spus am varsta. Eu doar am intrebat ceva, nu viitorul arborelui meu genealogic. Fara suparare. big grin

| ywar a răspuns:

Cred ca preludiu la el e asa, doar de...
Baiatul asta daca are ceva intre picioare si-l baga pe unde poate. Daca intra ca animalul si nu stie sa pregateasca femeia sa-l accepte inauntru - e belea. Dar pentru voi e atat de greu asta, poate nu intelegeti. Hormoneii astia, deh, asa se intampla la varste fragede!

| vocea a răspuns:

Incearca mai intai sa te umezesti inainte de penetrare, sex oral lubrifiant, succes

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Bea niste wisky inainte

| sweetangels a răspuns:

Incearca sa folosesti lubrifiant (cat mai natural) cele pe baza de apa sunt f ok, spune-i sa incerce la inceput cu degetul, incet, pana te obisnuiesti si, de ce nu, sa-ti faca inainte sex oral...pt ca trebuie sa fii excitata cand te penetreaza, astfel durerea va fi cu mult diminuata, daca nu chiar inexistenta. Bafta

| Georgiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pana cand pielita aceea ti se va indeparta complet tot vei avea sangerari pentru ca asa e normal si pentru durere nu cred ca vei putea face nimicbig grin lubrefiant poate big grin