| anonimulmut a întrebat:

Bună, TPU!
Pare ciudat, dar înainte, când eram virgină, durerea de cap, pentru mine era inexistentă. Dacă aveam o durere de cap la o răceală și asta o dată sau de două ori pe an, eventual dacă m-ar fi tras un "curent"... După primul contact sexual, capul mă doare aproape zilnic. Este posibil să fie de la asta? A mai trecut cineva prin asta sau trece?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Durerea de cap are cauze diverse, pot fi de la ochi aceste dureri de cap, mergi la un oftalmolog sa te consulte poate ai nevoie de ochelari, mai pot fi de la dinti durerile de cap infectii la masele cariate care trebuiesc plombate ori scoase si aceasta dau dureri de cap, si nu in ultimul rind sinuzita aia dă dureri de cap, ce varsta ai? Deci sexul sau dezvirginarea nu au nicio legatura cu durerile de cap nu de la sex te doar capul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e de la asta.

| mihai69 a răspuns:

Mergi la medic.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea are legatura. Sexul iti poate provoca niste schimbari hormonale, dar durerile de cap nu au nici o legatura. Vezi cum stai cu tensiunea, vezi daca ai simptome de sinuzita... Astea sunt cele mai frecvente cauze ale durerilor de cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, nu are cum sexul sa iti provoace dureri de cap sau alte chestii legate de raceala, febra, etc. Probabil ai fi baut apa rece sau poti sa fi plecat dupa baie afara si asta poate provoca raceala si durerea de cap, iti va trece dar actul sexual nu este responsabil de toata aceasta chestie care ti se intampla acum!

Sper ca te-am ajutat happy

| BabaOarba a răspuns:

Este o coincidenta. Daca ar fi ceva real, sexul n-ar mai fi atat de practicat...

Nu e normal sa te doara capul in fiecare zi. Clar trebuie sa vezi un medic.