| Amely21 a întrebat:

Bună! De la ce poate fi, când te doare capul în mijlocul frunții, între ochi? Și dacă doare cam mereu și nu trece? Mai degrabă oboseală, sau ceva răceală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Poate fi oboseala, lipsa de somn, sa fie o problema la nivelul sinusurilor frontale, sau probleme de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Migrenă
2.Probleme cu vederea
3.Sinuzita
4.Oboseala/ stres
5. Traumatisme in zona capului
Pot fi doar unele dintre cauze.

| Bronson1 a răspuns:

Poate fi de la sinusuri, poate fi cauzata de tulburari de vedere, poate fi o migrena cauzata de inflamatii, pot fi multe motive, de asta e nevoie de medic pentru a afla adevaratul motiv.

In plus, ai dat putine detalii.
Cat de des simti acele dureri, si cat timp dureaza un "episod"?
Ce fel de durere este (intepatoare, ca o presiune, fulgerari)?
De cand ai aceste dureri? Te simti obosit, racit de cand au inceput?

Eu iti recomand totusi sa te duci la medicul de familie si sa ceri sa te trimita la control, si acolo vei afla adevaratul motiv ce-ti cauzeaza durerea, pe care sa il poti apoi trata.
E bine sa iti faci un pachet complet de analize macar o data pe an.

| Davyd2001 a răspuns:

Ai fruntea umflată? S ar putea să ai sinuzita. încearcă să nu stai in soare foarte mult timp. odihna multa. și după gravitatea ei. s-ar putea să urmezi câteva zile cu un antibiotic. du te la farmacie și o să iti de-a tratamentul potrivit pentru cauza ta! O seara buna!