| anonim_4396 a întrebat:

Pe data de 15 Iulie mi-a venit menstruația. Aceasta a durat până pe data de 20 Iulie cand am avut si un contact sexual protejat. Azi,am avut un contact sexual neprotejat. Azi,ar fi trebuit sa fie ziua de ovulatie, dar ovulatia a fost ieri, si alaltaieri deoarece ieri si alaltaieri am avut acel lichid abundent ca albușul de ou...azi nu am avut niciun astfel de lichid. Eu cred ca am avut deja ovulatia ieri si alaltaieri. Voi ce credeti? Pot sa raman însărcinată?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca esti inca in perioada fertila si ca ai riscat cand nu terbuia. Dar ma rog, poate vrei copilas si atunci nu pot sa spun decat: sa fie cu noroc!

| corbulalbrosu a răspuns:

Rationamentul tau este corect insa nu este deloc logic si normal sa intretii un act sexual neprotejat exact in acest moment, fiindca iti fortezi norocul intr-un mod iresponsabil. Anumiti medici si cercetatori pe baza cercetarilor si a experimentelor efectuate considera ca in cazuri foarte rare este adevarat exista posibilitatea ca OVULUL sa-si pastreze VIABILITATEA chiar si 36 de ore de la eliberarea sa din foliculul ovarian. Daca partenerul tau de sex a scapat chiar si putina spema in timpul coitului, in acel caz raspunsul privind probabilitatea dea se naste o sarcina in conditiile precizate, NU poate fi un transant IMPOSIBIL ci unul cu un oarecare grad de rezervare in afirmatie fiindca nu se poate elimina in totalitate posibilitatea chiar daca aceasta este mica sau infima. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida.

| Doeraxxx a răspuns:

Intrapi yt pe canalul "Sexul vs Barza"acolo probabil vei afla!