| Mariuca1999 a întrebat:

Buna TPU.Pe data de 17 decembrie am avut un contact sexual neprotejat, iar acesta a ejaculat in mine.A iesit tot + ca dupa asta m-am sters si m-am dus si pa baie sa urinez. Ultima data mi-a venit ciclul pe 7 decembrie.Tin sa mentionez ca am un ciclu aproape regulat(cateodata diferenta de 3 zile) si ca durata e de 6 zile.Pe 22 decembrie am simtit o nevoie mai mare de a ma duce la baie si aceasta m-a tinut pana pe 26 decembrie. Dupa aceea am simtit iar o nevoie mai mare de a ma duce pa baie incepand cu ziua de 2 ianuarie.E vreo posibilitate sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| e1xtz a răspuns:

Nevoia de a merge la baie seamana mai degraba cu o raceala, nu este simptom de sarcina.

Faptul ca ai facut sex neprotejat cu ejaculare inauntru intr-o perioada foarte fertila face posibil sa fi foarte insarcinata, faptul ca a iesit tot si te-ai spalat dupa nu are niciun efect contra unei posibile sarcini, aia 'mici' sunt mai destepti decat apa.

Normal in cateva zile ar trebui sa iti vina menstruatia, daca se lasa asteptata chiar ai de ce sa iti faci griji.
Miercuri-joi, cand se fac 21 de zile de la actul sexual, faci 2 teste de sarcina, respecti instructiunile, si vezi rezultatul, in genera sunt destul de semnificative.
Poate ai noroc de data asta, si prin circumstante nu ai ramas.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Cred ca data cand ai avut contact sexual era la inceputul perioadei fertile. Cum spermatozoizii sunt viabili 4-5 zile in mediul vaginal, este posibil ca sa fii ramas gravida in urma acestui act sexual.

| AutumnDay a răspuns:

Ca sa fii sigura, fa-ti un test de sarcina. Au trecut doua saptamani, deci ar cam trebui sa iti iasa rezultatul corect. Fuguta la farmacie sau ia-ti din Kaufland, Carrefour(costa 3-5 lei acolo si vreo 10 lei la Catena spre exemplu, daca ceri test de sarcina Fildas). Mai sunt si altele mult mai scumpe, dar nu iti recomand din cauza pretului.
Sau poti astepta sa vezi daca iti vine urmatoarea menstruatie.