| Izabelaisa a întrebat:

Poi cum sa incep!
Sunt multe de zis!
Incep cu "de ce "Cateogira dragoste si sex" A devenit invadata straight face de copii de 10 ani care vor sa faca "sex" de la varsta asta?
Sincer eu nu am nimic cu nimeni nu critic pe nici-unu pentru ca e normal sa intrebe "Ce este sex-ul cum trebuie sa fac si etc"!
Dar sincer parinti lor ce pnm fac acasa si isi lasa copilu la calculator de 10 ani straight face!
Eu cand aveam 10 ani nu stiam nici ce e ala "sex" si acum fetele astea la 10, 11, 12, 13 ani vor sa faca sex straight face pe bune categoria asta ma cam plictiseste cu genu"Am 11 ani vreau sa imi incep viata sexuala si sa am prieten" Sincer mai bine du-te pune mana pe carte invata si apoi pe la varsta 15 16 ani vino aici si pune-mi intrebarea!

Aiurea sincer Chestia asta ma face sa numai raspund la intrebarile lor straight face!
Imi pare rau dar eu la varsta de 12 ani ma jucam cu papusile si faceam altceva nu eram pe internet repede sa aflu cum o sa fac "sex" in fine oh go on

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Pentru ca papusile pe ei nu ii satisfac si fata de generatie trecuta ei stiu si plus de asta la fete nu se mai fabrica papusi masculine sad doar barbie si nu mai stiu eu care.Eu nu le raspund ca nu stiu ce sa le zic, dar daca sunt baieti le-as zice sa iei si un ac cu ata sa coase prezervativul de deget ca google din pantaloni are DND pana la o varsta.

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand fiica mea avea 5 (cinci)! anisori, m-a intrebat "ce e sex".M-am tinut cu firea si zambind, am intrebat-o de unde a auzit cuvantul asta.Foarte firesc mi-a raspuns ca il spun copiii afara, la joaca.Si,am stat langa ea si am incercat sa o lamuresc cam ce ar fi sex...Cine nu a trecut prin asta, nu poate intelege.Ii vezi cat sunt de fragili si neajutorati in fata duritatii vietii si nu stii cum sa-i ajuti.Parintii,innebuniti sa faca bani,sa ofere in casa,sa alerge peste tot, prefera sa ia un calculator si sa-si arunce copilul in fata lui, multumiti ca nu mai sunt batuti la cap.Copiii,in afara calculatorului, invata unii de la altii, cei mici de la cei mari.Rezultatul il vedem in intrebarile de aici, in maternitati cand nasc copile de 13 ani si in salile de asteptare ale ginecologilor si dermatologilor.Consider ca cea mai mare parte a vinovatiei o poarta parintii,care nu reusesc sa mai stea langa copii lor, ii lasa sa creasca precum buruienile pe langa gard, singuri.Fiecare informatie primita de un copil,este si o intrebare. Daca nu esti acolo,prezent,sa-l lamuresti, copilul o va intelege asa cum ii va conveni, va alege solutia cea mai usoara.
Nici macar nu vreau sa mi-amintesc cam ce faceam eu la 10-11 ani,cand si sa ai televizor era un lux...Dar stiu ca atunci,parintii aveau timp de copiii lor,exista un simt al masurii,un bun simt,care azi s-au pierdut definitiv.
Nu plang dupa acei ani, sunt un om al zilei de azi si imi cresc copiii la timpul prezent, ma adaptez din mers si nu taraganez lucrurile.Raspunzand aici,uneori in gluma, de cele mai multe ori serios, incerc sa suplinesc lipsa de timp a acelor parinti.Stiu ca e o picatura in ocean,dar o picatura eu, o picatura tu, ceva tot se prinde de ei.Curaj,mult de tot, ca e nevoie!

| Ririru a răspuns:

Nici n-am citit toata intrebarea ca stiam despre ce e vorba. Da, cateogoria asta mai e invadata si de astfel de intrebari, ce rezolva asta? NIMIC. happy

| shtephie a răspuns:

Ai perfecta dreptate. Si eu sunt de acord cu tine.
Este vina parintilor lor, dar si a societatii, televizorului, net-ului straight face

| ioana_6604 a răspuns:

Buna,
Parerea mea este ca parintii le dau pre multa libertate si in plus mai ales unei fete o mama adevarat ar trebui sa ii vorbeasca despre chestii din astea si sa bage frica in ea sa nu faca asa ceva.
Cand aveam varsta de 10, 11, 12,13 chiar si 14 ani habar nu aveam ce inseamna sa saruti un baiat nu sa faci sex cu el.
Mai copii puneti mana si invatati ca din sex nu puteti trai lasati netu si prostiile.

| pitcrv a răspuns:

Pai da da pe timpu nostru nu era pc,tf, cablu tv, ca sa vedem prosti, plus ca parinti erau ceva mai exigenti
acum cand au apart toate astea au inceput sa devina curiosi, sa vada cum e,

| IleanaConsaZeAnA a răspuns:

Asta e lipsa de educatie. Poate ca asa au vazut acasa si ele asa cred ca-i bine tongue! Dar nu le pot intelege! Eu abia la 18 ani am inceput cu toate ca aveam prieten si tineam mult unul la altul dar nici chiar asa! Doamne s-a dus Romania de rapa laughing

| cryng a răspuns:

Dc sa ne mire ca la varsta asta ei intreaba despre asa ceva cand la 11 ani avem mamici.toate sunt din vina parintilor ca ofera prea multa libertate.la varsta de11-12ani inca stateam cu prietenele in fata scarii si ne jucam cu papusile.asta e Romania o tara de rahat nici nu stii sa scrii dar vrei sa faci copii oh go on

| kissomanu a răspuns:

Sincer, am si eu aceeasi dilema, dar cred ca lucrul acesta se intimpla din prea multa liberatate, pe care le-o ofera parintii. Parintii ar mai trebui sa urmareasca ceea ce fac copii lor la calculator, nu sa le ofere "independeta" la varsta asta.

| CynicalCunt a răspuns:

Win. Good game. Big up!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da, ai dreptate, dar care e intrebarea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noua moda pisi :>, sa faci sex e sic sic. :))
Acum serios! Daca la o pustoaica de 17 ani ii e frica sa faca sex crezi ca o copilita de 10 e mai prejos cu temerile. Se plictiseste lumea. Si in cazu baietilor, tot ce o sa arda e mana lor.;)

Copii stau la calculator si de la 3 ani draga mea. Calculatoru a devenit un viciu. Si din pacate parintii nu le ofera o educatie sexuala copiilor.

Da ce eu stiam la 10 ce e ala sex? :)))
Eu credeam ca de cate ori faci dragoste atatia copii ai :)), mami a facut de doua ori :> :))).

Dar nici nu trebuie sa mai raspunzi. Ignorate fratioare.

La 12 ani :-?, nu, nu ma jucam cu papusile. Eram obsedata dupa carti cu vampiri iar la pc daca stateam o ora era binecuvantare.

Copii de azi!

http://www.youtube.com/watch?v=CMTHLJE0oXQ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul pleaca de la parinti. Cum educi copilul, asa-l ai! Userul greece12 a punctat bine. Copilul nu trebuie tinut "in bezna", el trebuie indrumat, dar este mai greu atunci cand nu poti fi alaturi de el la modul "24/7".
@shtephie (adica, mai faino!), nu este vina mass mediei sau a net-ului pentru ca exista. Cat despre societate, consider ca fiecare trebuie sa-si pastreze originalitatea, iar nu sa aspire la un statut oarecare doar de dragul celor din jurul sau. Nu lua raspunsul meu ca pe un afront personal, este doar o contra vis a vis postarea ta happy

| cerasela1112 a răspuns:

Corect

| cata97 a răspuns:

Desi nu m-am nascut in anul in care v-ati nascut voi, cunosc fete care vin si pipaie baieti, si se gandesc numai la sex.Ai avut dreptate atunci cand ai jis ca ei nu se mai joaca cu jucariile sau alte jocuri(Baba Oarba, Prinsele,etc), ei acum sunt obsedatzi de sex, dar daca intrebi pe unul ce inseamna nu stie sa-ti raspunda.sad

| oana_6055 a răspuns:

IleanaConsaZeAnA @:as spune sa taci pentru ca u vorbesti de generatia de acum si u ai facut copil la 18 ani ceea ce mi se pare o prostie sa faci copil atat de devreme cand ai toata viata inainte si vrei sa iesi serile in club sau sa te distrezi, de exemplu u nu poti pentru ca ai copil si trebuie s asta-i cu el nu?! asa ca mai bine taci si nu te mai baga oh go on...sincer am 14 ani si nu ma gandesc ca peste 4 ani voi face un copil raised eyebrows...ma gandesc ca imi voi termina studiile si o sa am viitorul inainte da nici de cum la 18 ani sa fac copiiraised eyebrows