| beautygirl1000 a întrebat:

Buna TPU povestea mea e un pic complicata sunt in Italia de 7 luni insa in Moldova am un prieten, si sunt cu el de un an si ceva si ne iubim la nebunie..doar ca distanta ne face sa ne racim,inainte sa vin mi-a spus ca va veni sa invete pentru mine in ITALIA dupa ce termina colegiul,avem vise impreuna, si chiar il cred persoana ideala pentru mine, pentru ca nu exista altul care sa-mi fure inima asa cum a facut-o el.Intr-o zi mi-a spus ca vrea sa luam o pauza, nu pentru ca are pe alta.Am plins mult pentru asta.A vz ca sufer si mi-a spus ca nu vrea nici o pauza, dar ne-am certat si ne-am despartit...dar uneori imi scrie mesaje de genul inseamna ca ma iubeste, si cind vorbeste cu mine pare ca nu s-ar intimpla nimic,inca ma cheama puiu, iubito.Am incercat sa-l uit dar nu pot il iubesc.Am nevoie de sfaturi va rog.Nu stiu cum sa procedez)) am 15 ani si el 17 p.s.multumesc )))

Răspuns Câştigător
| supradozadenebunie5 a răspuns:

Intr-adevar o relatie la distanta este destul de dificila pentru ca intervin fel si fel de intrebari dar daca va iubiti cu adevarat veti trece peste trebuie doar sa fiti sinceri unul cu celalalt sa comunicati foarte mult si sa aveti incredere in voi, parerea mea ar este ca ar trebui sa discuti cu el pe tema asta sa il intrebi ce are de gand daca vrea sa va impacati sau nu sa il intrebi ce sentimente mai are pentru tine eu sunt de parere ca asta ar fi singura rezolvare adica comunicarea. Ai grija de tine si mult succes in continuare

7 răspunsuri:
| hibrid112 a răspuns:

Foarte adevarat "Ochii nevazuti se uita" si in al 2-lea rand e dragoste adolescentina astea trec si vin repede sunt foarte rare situatile care "au un viitor sau o viata impruna de la adolescenta"

| Ady994 a răspuns:

Pai la varsta pe care voi o aveti o relatie la distanta este imposibila... in special cand distanta este asa mare. Parerea mea e ca e foarte greu ca relatia voastra sa mearga.

| crissu2314 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa astepti, timpul le va rezolva pe toate. Daca intr-adevar te iubeste cu adevarat nu va renunta la tine si va astepata pana o sa puteti fi iarasi impreuna.Iar ce poti face tu acum e sa continui sa vorbesti cu el si sa astepti o sa vezi totul se va rezolva, totul depinde doar de destinwinking

| beautygirl1000 explică:

Se mai zice ca distanta desparte doua corpuri nu si doua inimi))
si totusi mersi))cred ca ai drepate

| beautygirl1000 explică:

Ei clar ca sunt xD eu nici nu zic nimic))

| beautygirl1000 explică:

Adica?