| ioana8670 a întrebat:

peste o cateva zile aveam 1 an si 5 luni impreuna. dar ne-am despartit din cauza unei tipe pe care de abia o cunoscuse, iar de cand o cunoaste pe ea se poarta foarte indiferent cu mine. problema este ca. pentru el am renuntat la tot : prieteni, familie, chiar si la mine. si nu credeam ca ma va lasa vreodata ..ieri a fost la mine acasa si am discutat despre noi, despre relatia asta care numai relatie nu se mai poate numi, iar mie mi-au dat lacrimile. m-a luat in brate si mi-a spus "puiu, nu mai plange ca va fi bine", apoi m-a sarutat. sa ne impacam nu mai vrea. a spus ca are nevoie de o pauza. dar stiu ca dupa pauza asta nu v-a mai fii nimic intre noi. daca se cupleaza cu fata aceea? nu pot sa-l inteleg. acum cateva zile ii spunea unei prietene comune ca nu ar vrea sa ma piarda din nou. si ca eu sunt totul pentru el si asa mai departe, iar acum ce face? da cu piciorul la o relatie stabila, pot sa zic. chiar nu pot sa il inteleg! intrebarea mea este ce pot sa fac in situatia aceasta? sa fiu indiferenta chiar nu pot. si nu ma lasa nici el. ma cauta mereu. dar atunci de ce vrea o pauza?

3 răspunsuri:
| cflori a răspuns:

E un fraier, punct.
Fa cumva si gaseste-ti alta ocupatie, nu-ti mai pierde vremea cu baietii din astia.
E clar ca nu stie ce vrea de la viata, si n-are ce sa iasa bun de aici.
Daca dupa un an de relatie, se duce imediat dupa alta ce-i face cu ochiul, cred ca i se pune eticheta din start.Nu inteleg cum poate spune 'puiu va fi bine' si ca nu vrea sa te piarda,cand vrea o pauza? O pauza pentru ce? ca sa vada daca ii merge cu alta, si daca nu se intoarce la planul de rezerva?
E greu, pentru ca il iubesti, dar nu te lasa dusa de nas.
Ia incearca tu sa faci un pic pe inaccesibila, ca poate i te-ai oferit direct pe tava si nu e bine.
Orice ai face, bafta happy

| anqz a răspuns:

Hei sfatul meu ar fi sa fi putin mai indiferena fiindca indiferenta doare cel mai tare. in plus daca te iubeste se intoarce la tine... fi ind da nu il neglija total ..cauta cv cu care sa ii faci in ciuda sa il faci gelos ..stai cu cel mai bun pr sau cv de genul

| anneprinkess a răspuns:

Buna! iti pot jura k si eu trec exact prin ke treci tustraight facesi imi pare bine ca esti tu care sgur mai putea intelege ca suntem in akeiasi situatieoh go on! Prietenul meu a vrut o pauza tot din cauza unei "prietene"de-a lui pentru ca ma`m dus sa o bat straight facesi s-a suparat foarte rausadcrede`ma ca nj ke sfat sa-ti dauu euu il sun tot mereu pentru ca nu pot sa stau fara el ..inkearka sa vorbiti si sa va intelegetihappycel mai bun sfat ar fi sa faci ce-ti simte inima si crede-ma ca-ti scriu cu lacrimi in ochii oh go onpentru ca stiu prin ce trecicrying