| Karlita_4764 a întrebat:

Povestea mea e urmatoarea:am 14 ani, iar vara trecuta am cunoscut un baiat.Prin septembrie am inceput sa iesim impreuna, fiind primul meu prieten. Dupa o luna ne-am despartit, dintr-o chestie banala. Dupa despartire am pastrat legatura, vorbeam non-stop si ne-am atasat foarte mult unul de celalalt, pur si simplu ne iubeam. Dar, pe parcurs am aflat lucruri oribile despre el, si mi-am schimbat buna parere. Poate o sa imi ziceti sa nu cred lumea, dar e chiar real ce am aflat. Mi-am dat seama ca iubesc un om fals, care nu merita.Pt el nu exista cuvantul adevar, din 3 vorbe una tine neaparat sa fie minciunastraight face...asa e el, e firea lui.De 3 saptamani am alt prieten, dar cu care ma vad doar in vacante, si e o relatie libera nu e inca vorba de iubire, asa am fost de acord amandoi de la inceput.De cand i-am zis de baiatul asta, a inceput sa fie mai rece, stiu ca asa e mai bine dar tot eu sunt aia care plang in fiecare noapte pentru ca tot pe el il iubesc...Noi continuam sa vorbim non-stop in fiecare zi, si nu stiu cum sa fac sa-l uit. Voi ce ziceti?sad multumesc.

5 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Buna Karlita.
Nu ar trebui ti la el, daca te minte. De un om fals, nu ar trebui sa ai nevoie. Gaseste-ti pe cineva care chiar te merita... Cu timpul o sa il uiti si o sa iti para bine. Dar acum e decizia ta, daca vrei sa suferi sau nu.

Bafta!
Si o zi buna...

| Allex7 a răspuns:

PRoblema e un pic delicata deoarece te tachinezi cu primul baiat iar cu al doilea este acel zid intre voi...
Parerea mea este sa-i spui verde in fata,, Eu te iubesc vrei sa te schimbi pentru mine si sa avem o iubire frumoasa,, daca spune nu e parerea lui. Si la tine in oras acolo numai 2 baieti exista? sau e o obsesie incearca sa te atasezi de altul.

| ladybird a răspuns:

La varsta asta este normal sa ti se para ca primul prieten e dragostea vietii tale dar o sa te trezesti intr-o dimineata si o sa iti dai seama ca nu il iubesti. Asta cand te vei mai maturiza. Pana atunci ar fi bine sa vorbesti cu amandoi. Actualului tau prieten sa ii spui ce simti de fapt iar pe fostul sa il intrebi daca ce ai auzit este adevarat si daca este adevarat poate nu trebuie sa il judeci asa tare, este trecutul lui si poate vrea sa se schimbe. Tu treci printr-o perioada prin care trec toate fetele dar o sa o depasesti si ai sa vezi ca dragostea este frumoasa. Nu inseamna doar lacrimi si vise.

| AdeeLinna22 a răspuns:

Bunna!

Iti spun sincer,si eu am trecut prin asta

eu iti spun ca nu trebuie sa il uiti...e mai bine sa ramaneti prieteni usor-usor il vei uita iubirea pentru. el si il vei privi doar ca pe un prieten, la mine asa s`a intamplat happy sper sa reusesti

Un Sfat: chiar daca dureaza, nu renunta...nu incerca sa faci ce nu poti (sti la ce ma refer)
BAFTA!

| DarkAngel_1484 a răspuns:

Pff.Pai ar trebui sa te gandesti pe cine placi si sa vorbesti cu ea daca acele lucruri sunt adevarate.Din cate vad tu tii mult la el, dar mi se pare ca nu merita.