| CedreaBIS a întrebat:

Acum 5 luni am facut cunostinta cu o fata pe fb este o colega a unei foste colege. si n-a ne-am imprietenit EA mi-a cerut nr. de telefon am inceput sa vorbim luni in sir chiar suntem cei mai buni prieten inainte de pasti cu "scoala altfel" am facut cunostinta in parc si na' a venit cu fosta mea colega si inca cateva colege eu eram cu 2 fosti colegi si a mai venit un prieten [ imi pare rau ca mi-e prieten oh go on ] Cand am vazut-o mi-a crescut inima pur si simplu m-am indragostit. o placeam inainte s-o cunosc [ asta e ] dar prietenu meu creca a inceput sa-i placa de ea e un tampit [ asa mi-a zis ea ] Vineri cand ma duceam acasa i-am vazut pe amandoi oh go on a cazut tot ceru pe mine. Mi-a dat msj si mi-a zis ce fac. Eu evident i-am zis sa la ma lase in pace sa-si vada de treaba ei etc. m-am certat cu ea numai putea de suparere vroia sa ne impacam eu nu vroiam chiar plangeam,tineam la ea si inca tin o iubeam si o iubesc straight face vineri si sambata am plans non-stop imi dadeau lacrimile nu mancam straight face etc. Duminica seara a insistat sa ne impacam am intrebat-o de ce nu vorbesti cu el pentru ca ti-e prieten eu numai reprezint nimic vorbeste cu el. Mi-a zis cica vreau sa ne impacam ca te am doar pe tine si pe ea [ fosta mea colega ] ca prieten nu vreau sa ne certam hai sa ne impacam TE ROG! " simplu ca nu vorbesc cu el pentru. ca nu e in deplinatatea facultatilor mintale" pot sa spun ca m-am atasat de tine. pot sa spun ca chiar te iubesc [ nu stiu in ce fel mod ] dar te iubesc chiar daca sunt cu ala. ] cam astea mi-a zis ea. si na e prima persoana cu care am vorbit atat, am povestit foarte mult, m-am atasat foarte mult tin la ea extrem de mult si nu stiu ce sa fac!? Eu spun ca numai are rost viata mea straight face va rog dati-mi sfaturi am nevoie!

13 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

"ca NU MAI are rost viata mea" nu "numai" m-am saturat de astfel de greseli. faceti in *** diferenta analfabeti ce sunteti.

cum sa zici ca NU MAI are rost viata ta?
ai si tu 12-13 ani(nu 22 cum ti-ai pus data nasterii ..nu cred asa ceva) si spui ca nu mai are rost? Tu nu stii ce e aia viata adevarata..nu stii ce inseamna sa dai cu adevarat de greu..revino la realitate
Daca ai vazut-o cu altul da-o naibii. daca a gresit o data fii sigur ca va mai gresi si a doua oara.

| CedreaBIS explică (pentru Silviu591):

Da scuze, am 16

| CedreaBIS explică (pentru Silviu591):

Da,scuze. am 16 ani si imi pare extrem de rau ca am gresit acolo dar m-am grabit..ai 21 de ani poate tu stii ce e aia viata grea.dar eu am 16 fa si tu o diferenta " tu esti trecut prin viata " dar eu nu prea. si sa stii ca eu cand scriu chestiile astea imi joaca lacrimile in ochi, inca odata imi cer scuze!

| Silviu591 a răspuns (pentru CedreaBIS):

Si iti spun ca mai bine o lasi naibii..suferi putin acum dar e mai bine decat sa treaca mai mult timp si sa te insele din nou..las-o ca nu e pentru tine

| beleth a răspuns (pentru Silviu591):

Cum poti sa-i faci pe altii analfabeti, analfabetule? Cum sa scrii 'revin-o' si sa ii critici pe altii ca nu stiu sa scrie?!

| Silviu591 a răspuns (pentru beleth):

Nu vezi bine sau ce ai? verifica de mai multe ori inainte sa comentezi aiurea desteptule

| BloodyBlade a răspuns:

Eu zic sa vorbiti deschis, sa rezolvati problemele, sa redeveniti ceea ce erati inainte, iar dupa ii marturisesi sentimentele tale.Sunt sigura ca si ea simte ceva pentru tine.As putea sa scriu mai multe ca ceilalti dar nu cred ca are rost.Deci daca faci astea sigur o sa fie bine. Sper ca te-am ajutata! Bafta!happy

| CedreaBIS explică (pentru BloodyBlade):

Scrie-mi te rog din tot sufletu! Ma ajuta foarte mult, te implor happy!

| BloodyBlade a răspuns (pentru CedreaBIS):

Bine...deci...Mai intai faci ce ti-am zis mai sus. Apoi incerci sa ajungi la sentimentele ei, chiar daca va dura mai mult.Adica daca sunteti la aceeasi scoala o poti lua de acasa si tot de altfel o poti aduce, poti s-o inviti mai des la un suc, o prajitura.Dar cel mai important este s-o privesti intens in ochi si sa ai un zambet sincer.Sunt sigura ca n-o sa reziste! Fitti din nou apropiati si fa-o sa tina la tine, ajut-o daca iti cere! la orice(noi fetele adoram asta fiindca ne simtim apreciate si protejate)Si ii poti lua si un cadou frumos(mai ales daca e ziua ei), sau un buchet de flori(merge si o floare). Oricum gestul conteaza, iar pe noi fetele ne impresioneaza asta.Deci:Bafta! Sper ca te-am ajutat!happy

| WhineUP a răspuns:

Nu-mi vine sa cred ca mai exista baieti de genul tau! APRECIERI! APoi cum sa nu mai aiba rost viata ta?laughing) fi seriosoh go on nu e nici prima nici ultimawinking fii sigur; P fi indiferent cu ea si totul va fi bine

| SilentStriker a răspuns:

"Vineri cand ma duceam acasa i-am vazut pe amandoi oh go on a cazut tot ceru pe mine."
Depinde in ce fel i-ai vazut. Erau impreuna adica se luau in brate, se sarutau, etc. happy sau pur si simplu vorbeau?
Daca raspunsul e varianta a 2-a nu vad de ce ti-ai face griji. Dupa parerea mea aceasta fata tine foarte mult la tine, nu stiu daca tine la tine ca la un iubit sau ca la cel mai bun prieten.Iti recomand sa o ierti, pentru ca plangi degeaba, nu tine orgoliu pentru ca poate, dupa un timp daca tot se roaga si se roaga de tine, o sa vada ca nu mai are rost ca nu mai vrei si gata, bag mana in foc ca in adancu sufletului tau vreti sa va impacati, ai grija e alegerea ta..vezi sa nu regreti mai tarziu. Inca o data iti zic fata tine mult la tine, daca era vreo profitoare sau altceva, nu se ruga de tine.
Vorbeste cu ea, lamuriti niste lucruri si ...restu' bafta!tongue
sper ca te-am ajutat cu cevahappy si eu am trecut odata prin asa ceva..si am am procedat asemanator cu o fata care nu merita sa o lovesti nici macar cu o floare..si acum regret amarnic.

| CedreaBIS explică (pentru SilentStriker):

I-am vazut ca se tineam de mana unu de altu lipiti Silent. ma simt foarte prost! Da m-am impacat cu ea Duminica seara dar numai vorbim asa cum vorbeam inainte totul e schimbat si da suntem impreuna ca am intrebat-o azi de cand sunteti impreuna si mi-a zis ca de Vineri. deci inca sunt. ce pot sa spun mi-e foarte greu

| CedreaBIS explică:

Poate ca am fost un ratat ca am zis ca viata numai are rost. imi pare rau! inca are mai astept sfaturi. ma ajuta extrem de mult!