| MatsuKeruGirl a întrebat:

Prietena mea, a devenit de la un timp foarte rautacioasa cu mine, de cand ne-am indragostit amandoua de un baiat. si tot imi povesteste ca a vorbit cu el pe mess, ca a avut visuri cu el, si imi zice ca ar da orice sa fie cu el, si ma simt foarte prost.si cand stam pe hol ( la scoala), cand e baiatul ala, face lucruri tampite, tipa, striga, se plange ca o doare nu stiu unde, si baiatul ala o place, chiar daca e egoista.si eu nu vreau sa ma dau batuta, as vrea sa-mi spuneti un mod prin care sa-i atrag atentia, pentru ca toata viata am fost timida si vreau sa ma schimb. si sa-mi spuneti daca sa mai vorbesc cu prietena mea, si daca mai merita sa pastram prietenia.

Răspuns Câştigător
| iepurash_9610 a răspuns:

Din cate vad prietena ta nu iti e o prietena adevarata. Si eu am trecut prin asta exact la fel. Prietena mea era mai artagoasa decat mine si eu cea foarte timida dar acel baiat desi era cu ea m-a ales pe mine pana la urma pentru ca si-a dat seama ca daca sunt mai cuminte nu il voi face sa sufere. Incearca sa fii tu insuti si sa vorbesti cu baiatul acela despre asta si sa-i spui ce simti. Sper ca te-am ajutat. pupici! fundabig grin?

4 răspunsuri:
| consiliera a răspuns:

Nu cred ca se merita sa strici prietenia cu amica ta pentru un baiat.Iti dai seama ce inima mare are tipul? Sa se bata 2 fete pentru el! Parerea mea.

| mihaelaanamaria22 a răspuns:

Buna,cred ca ar trebui sa te obisnuiesti cu astfel de oameni care se dau drept prietenii tai dar de fapt iti sunt dusmani; revenind la intrebarea ta...cum sa ii atragi atentia? PRIN NATURALETE, intra in discutii prietenesti cu el cere_i un asa zis sfat dar in niciun caz sa nu te transformi in gradina zoologica precum prietena ta; numai pastra legatura cu asa zisa prietena ta pentru ca nu merita; tine_o doar pentru buna ziua si incearca sa o eviti cat mai mult pentru ca astfel de oameni parsivi precum ea trebuiesc indepartati

Răspuns utilizator avertizat
| Lexia1D a răspuns:

Hei andreea nu mai spune tu la toata lumea ce fac si ce dreg. ai zis ca nu mai esti indragostita de cosmin. trebuia sa imi spui. crying