| Odin666 a întrebat:

Prietenei mele i-a venit ciclul mai repede decat ar trebui cu aproape o saptamana, la fel ca in intrebarile anterioare este insarcinata?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este insarcinata, stai linistit

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE de durata/aspectul menstruaţiei...

Există "ciclu peste sarcină" : acesta apare cam la aceeaşi dată ( în lunile 1-4 de sarcină ), durează DOAR 1-2 zile, este slab cantitativ şi sângele este închis la culoare ( maroniu/brun-roşcat ).

Dacă menstruaţia ei a avut aceste "caracteristici", atunci e POSIBIL să fie însărcinată!

Dacă, în schimb, menstra a fost "normală" şi a durat 3-7 zile cu o cantitate acceptabilă de sânge, atunci NU cred să fie însărcinată.

Eventual, să facă 2 teste de sarcină CORECTE, aşa cum ţi-am explicat în răspunsul anterior.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel ca in intrebarile anterioare, poate fi insarcinata chiar daca i-a venit ciclul dar poate sa nu fie.

| cristyle a răspuns:

Cumpara de la farmacie un test de sarcina

| anghelniuta a răspuns:

Sall nu are cum sa fie insarcinata daca i-a venit, are un ciclu neregulat inseamna.

| anne2222 a răspuns:

Menstruatia nu vine totdeauna la fix. happy
Poate veni cu 4-5 zile mai repede sau cu 4-5 zile mai tarziu. happy