| adina_6270 a întrebat:

Am 14 ani iar ciclul mi-a venit mai repede cu aproape o saptamana(ciclul mi-a venit acum un an si nu e regulat). Sunt virgina.Are ceva ca mi-a venit mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| QuadruplePersonality a răspuns:

Chiar absolut nimic. Chiar tu ai zis ca e neregulat. Iti poate veni orcand. Ma rog...nu chiar oricand.
Mai repede cu cat? Daca e in jur de o saptamana nu cred ca e ceva...doar daca ai avut si peste o saptamana iar. In orce caz, ca sa fii sigura ca ai nimic du-te la ginecolog ( te sfatuiesc, cu toate ca mie mi-e frica)
succes

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se mai intampla in primii doi ani de menstruatie. Nu te ingrijora deocamdata. Daca se repeta, vorbeste cu mama ta sa mergi la medic.

mariana
| mariana a răspuns:

Pana se stabilizeaza ciclul menstrual poate sa fie dereglat, pentru ca inca organismul tau nu esti suficient de dezvoltat si de altfel sunt si tulburari hormonale specifice varstei tale. Nu este cazul sa-ti faci probleme aceste stari or sa dispara dupa un timp. Daca insa ai hemoragie mai mare este bine sa mergi la medic pentru a nu pierde prea mult sange si sa devii anemica. Multa sanatate.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu are nimic, nu te speria se intampla oricui se numesc dereglari hormonale.

| cornculapte a răspuns:

Nu are nimic. Dureaza aproximativ doi ani pana ti se regleaza, dar asta difera de la organism la organism, nu e un interval de timp fix.

| scarly86 a răspuns:

La varsta pe care o ai, in corpul tau se intampla mai multe schimbari hormonale, de aceea ciclul tau nu i regulat. sunt femei care nu l au regulat.nu trebuie sa te ingrijorezi, in timp va fi mai regulat.