| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca i-a venit ciclul mai repede cu o saptamana poate fi insarcinata?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Insasi pornirea menstruatiei si desfasurarea intregului proces de sangerare in conditii similare cu menstruatiile anterioare ca mod si numar de zile de manifestare, cantitate de sange menstrual eliminat, fluxul zilnic, aspectul, textura, culoarea, mirosul, etc. reprezinta GARANTIA ferma ca in proportie de peste 99.9% in ciclul menstrual care s-a terminat, ovulul NU a fost fecundat si din acest motiv NU s-a format si NU s-a instalat o sarcina in ENDOMETRU. Din acest motiv tesutul endometrial care a ramas ''nefolosit'' intra intr-un proces de imbatranire, de degenerare si fiindca devine inutil, organismul femeii elimina din uter respectivul tesut prin procesul ciclic al menstruatiei. Rezulta ca femeia NU poate fi insarcinata chiar si daca sangerarea porneste la o alta data fata de cea preconizata sau reiesita din calcul. Multa sanatatE!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Andreeush a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu se spune cicluci menstruatie: ciclulstee format dun mai multe etape: menstruatie, ovulatie, etc(nu mai stiu).
Si in al doilea rand (dc e toata lumea asa de prost/proasta ca sa intrebe asa ceva!) Daca I-a venit nu poare sa fie insarcinata.
Sanatate

| Șurubelniță a răspuns:

Nu, bre. Dacă are ciclu nu are cum să fie însărcinată. Pune-ți asta ca și screensaver pe telefon și nu vei mai uita acest detaliu ce te salvează de foarte mult stres.

| Daniel31 a răspuns:

Din cate stiu, daca nu i-a venit deloc ciclul e insarcinata.