| pisicutza_9965 a întrebat:

eu impreuna cu prietenul meu nu facem sex protejat pentru ca de fiecare data cand folosim prezervativul pe mine ori ma doare burta ori vaginul. Imi puteti spune de ce? As putea ramane insarcinata daca continui asa?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da iubita, poti ramane insarcinata si nu e numai asta, sunt si bolile cu transmisie sexuala.Nu o lua ca pe o jignire,posibil sa aveti o relatie exclusiva,dar un singur virus luat dintr-o toaleta publica unde te-a manat o nevoie,ajunge,intelegi?
Mergi la medicul ginecolog,spune-i ce problema ai,el poate gasi cauza imediat si o poate elimina.
Nu risca, ar fi pacat, nu?

| JusTme_2312 a răspuns:

Eu zic sa nu iei anticonceptionale si nici el prezervativ, merge`ti frumos de manuta la o analiza sa vedeti daca nu aveti vreo boala si daca sunteti sanatosi face`ti normal neprotejat, nu cred ca e asa nebun incat sa ejaculeze in tine happy parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.daca nu vrei prezervative, ia anticonceptionale si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca peste 9 luni sa nu aflii singura raspunsul la intrebarea daca poti ramane insarcinata happy

in ceea ce priveste dureri am mai auzit un caz dar tot nu renunta la prezerv il foloseste in continuare doar ca necesita mai multa atentie din partea partenerului adica un preludiu mai mare pana te simti incalzita...si burta sau poate si ovarele nu te doare cand il baga adanc el? ca si penisul, vaginul are o marime care variaza la fel ca la barbatihappy

daca te simti mai bine fara prezervativ foloseste anticonceptionale