| vio122 a întrebat:

problema se pune cam asa : imi place mult de un tip. el e mai mare decat mine cu vreo 5 ani. ne cunoastem de ceva vreme, suntem prieteni buni as putea sa zic. mie mi-a dat de inteles ca i-ar placea de mine, dar are prietena, cu toate ca zicea ca ar vrea sa se desparta de ea.

ce as putea sa fac? sa sper ca am putea fi impreuna?

multumesc.tongue

Răspuns Câştigător
| Just4FunHD a răspuns:

Barbatii astia. Cand sunt atrasi sexual de o fata ii promite marea si sarea, nu conteaza sentimentele altora. Daca crezi ca merita tu lupta pentru el, insa iti recomand sa astepti ceva timp sa vezi cum reactioneaza. Daca chiar se desparte de prietena lui pentru tine poate merita, insa eu ma indoiesc.
Tu in schimb esti intr-o situatie delicata. Ai putea sti ca cineva sufera din cauza ta? Ca tu esti motivul destramarii unei relatii? Sau esti egoista si nu iti pasa de sentimentele celorlalti? Gandeste cu capul si inima dar nu doar cu una dintre ele

2 răspunsuri:
| OneLifeOneLove a răspuns:

Buna!
Mai inca nu spera ca veti putea fi impreuna, pentru ca la un moment dat sa ti dai seama ca il iubesti foarte mult, iar el nu te vede decat ca pe o amica.Incearca sa vorbesti cu el, sa vezi ce intentii are cu tine.

| szoniii a răspuns:

Are dreptate just4fun...asteapta un timp sa vezi ce se intampla, lasa`l p el sa faca primul pas, acesta ar fi sa se desparta de prietena luismug, nu incerca s fi tot tu prima ca altfel cazi d proasta.si incearca s traiesti cu impresia ca sunteti doar amici, nu te gandi deocamdata mai departe poate nu se intampla nimic si tot tu suferi.winking