| fakeface a întrebat:

Cum sa fac asa ca eu cu o prietena de-a mea apropiata ne cunoastem de mici si cam suntem cei mai buni prieteni sa fim impreuna mie imi place de ea si i-am mai propus dar nu stiu de ce nu ma ea in serios ieri ii spusesem si credea ca fac misto de ea si azi la scoala era suparata pe mine ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| Sandy_2698 a răspuns:

Sa-i explici happy. o iei de manuta si ii explici ce simti pentru ea si roag-o frumos sa se gandeasca la asta. nu la telefon, prin mesaje sau messs no talking! urmeaza valentine's day. profita de moment b-).

| CurcubeuMov a răspuns:

Poate chiar pentru ca va intelegi foarte bine si sunteti de atata timp foarte buni prieteni, nu te-a crezut. Lucrurile astea sunt mai greu de inteles.
Depinde si ce varsta avetihappy conteaza mult.conteaza cum percepe ea lucrurile astea, cum le accepta, cum le abordeaza.
Incearca eventual sa mai insisti pe tema asta, dar daca vezi ca ea chiar nu te baga in seama, atunci nu vrea o relatie. In acest caz, incearca sa nu mai vorbesti despre subiectul acela si sa te comporti la fel ca si pana acum happy!
Bafta >big grin