| Jeryko a întrebat:

Buna TPU puteti sa-mi spuneti toti pasii de montare a unui DVD writer, as dori sa-l pun in locul DVD romului dau funda va ro ajutati-ma

scuze de categorie

1 răspuns:
| Alexander21 a răspuns:

Opresti pc-ul, scoti din priza.Iei carcasa afara, o parte.Sa poti avea acces.Desfaci suruburile,mufa scurta e pentru alimentare aia cu mai multe culori, o sa vezi ca are forma lui exacta in spate, sa nu bagi invers ca ti-l arde! Deci atentie! Sa te uiti la forma din dvd rom cum este la aia cu 4 pinteni.Bagi cu taisurile alea doua in sus.Si mai ai mufa lata IDE sau sata, aia scurta, o pui la fel.Scoti afara ala vechi, si pui asta nou.Prinzi suruburile,pornesti PC-ul, si il va detecta automat. Daca mai ai nevoie de ajutor, intreaba.