| guiwenneth a întrebat:

Buna TPUhappy. Recent, am inceput sa accept ca imi place de un prieten si as vrea sa fim impreuna, insa (pe langa faptul ca mi-e frica si rusine) mai nou am probleme cand vorbesc cu el.la inceput vorbeam degajat cu el, despre orice, acum parca nu mai stiu sa vorbesc.Cand il vad am senzatia ca mi se opreste creierul, nu-mi sta capul la nimic si ma uit la el apoi ii zambesc si caut ceva ce sa-mi distraga atentia.Ce as putea face sa nu ma mai blochez asa, atunci cand vorbesc cu el? funda pentru raspunsul cel mai bun happy

2 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Pentru inceput incearca sa nu-l privesti in ochi atunci cand ai vorbesti, gandeste-te ca nu-l cunosti de azi de ieri asa ca fi tu insuti. cea de dinainte.

| AliTheo18 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti sincer si degajat cu el.Nu ai motive sa te blochezi! Da, iti e rusine si toate cele, dar atat! Incearca sa purtati o conversatie, sa radeti, sa glumiti. Nu ai dc sa stai ca o piatra.Nu prea poti face multe lucruri, asta depinde de tine! Gandeste-te ca asa il poti cucerii! Daca vorbesti cu el, te mai joci cu el, adica il gadili, te joci cu parul lui, chestii de genul. Daca o sa va intalniti de cateva ori, crede-ma, o sa-ti treaca starea asta. Succes!