| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si nu am avut nici un prieten.
Nu e asta problema cea mare, sunt timida daca un baiat imi spune ca ma place sau vrea sa iasa cu mine ma blochez daca accept imi e prea rusine sa ies cu el si aman pana se plictiseste.
Ce sa fac sa scap de >timiditate
Fara raspunsuri prostesti sau "trebuie sa-ti infrangi frica", si mai repet nu eproblema ca la 14 ani nu am avut iubit, problema e timiditatea.
Dau fundita la raspunsul corect

Răspuns Câştigător
| lolylolypops a răspuns:

Am inteles, singura ta problema este ca nu ai incredere in tine si ti-e teama ca iubitul tau, viitorul iubit sa nu rada de tine sau sa te ia in bataie de joc.Trebuie sa-ti invingi aceasta chestie doar gasind un baiat care sa te iubeasca, iar tu alaturi de el sa te simti iubita, ocrotita, rasfatata si protejata.Asta este cel mai important! Succes si te pup dulce, Loly!

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Ca sa invingi aceasta problema trebuie sa stii de unde vine.Genbig grine ce sunt timina? Din teama de a nu face ceva gresit? Din teama de a nu spune o prostie? Din teama de a nu ma place nimeni? Succes!

| LoCcO a răspuns (pentru zurick):

Imi e frica sa nu isi faca o parere proasta sau sa ma rosesc sad

| zurick a răspuns (pentru LoCcO):

Parerea mea e ca cu aceasta temere a ta nu mai esti tu insuti.Tie frica degeaba, ai incredere in instinctul tau si totul va fi bine.Succes!

| lolylolypops a răspuns:

Pai... nu am inteles, esti timida doar cu baietii sau doar in relatiile sentimentale? Sau asa e firea ta esti timida oricum? Oricand? Asa e felul tau? Depinde de situatie iti pot da raspunsuri diferite! PUPICI

| LoCcO a răspuns (pentru lolylolypops):

Doar cu baietii.

| lolylolypops a răspuns (pentru LoCcO):

Am inteles, singura ta problema este ca nu ai incredere in tine si ti-e teama ca iubitul tau, viitorul iubit sa nu rada de tine sau sa te ia in bataie de joc.Trebuie sa-ti invingi aceasta chestie doar gasind un baiat care sa te iubeasca, iar tu alaturi de el sa te simti iubita, ocrotita, rasfatata si protejata.Asta este cel mai important! Succes si te pup dulce, Loly!

| WildS0ul a răspuns:

Poate ca asta le place lor la tine. Eu am 15 ani si nu am prieten, chiar mi-as dori, dar singurul tip care s-a dat la mine a fost un cocalar si era cat pe-aci sa fiu cu elrolling on the floor bine ca m-am trezit si l-am dat dracu. Faza e, ca trebuie sa iti placa. Daca iti place, iti vei dori sa faceti "lucruri"si nu vei mai fi asa de timida. Stai calma, asa eram si eu. Trebuie sa inveti sa spui ce simti, si sa nu te lasi usor numai ca el sa nu se supere sau ceva. Daca chiar te place se va tine dupa tine mai mult si va fi cu tine, daca si tu vreiwinking Eu nu am fost cu nimeni, dar asta cred despre o relatie, despre iubire..ma rog..in orice caz :Nu te schimba pentru un baiat.Multi mi-au zis ca daca nu as mai fi asa "dilita"adesea, sau m-as imbraca mai sexy as avea mai mult lipici la baieti rolling on the floor. Bafta in continuare thumbs up