| Miauniau a întrebat:

recent mi-am inceput viata sexuala, primul contact totul era ok a curs putin sange. Al 2 contact tot ok dar dupa al 3 am observat sange din nou si mi-am dat seama ca mi s-a inceput menstruatia care trebuia sa se inceapa peste 15 zile dar problema nu e in asta. Urmatoarele zile am observat ca am asa chestie ca mereu vreau sa urinez si chiar dupa ce urinez am senzatia ca nu am facut pana la capat si asta deja e de vreo 3 zile, infectie nu are cum sa fie ca ne-am protejat de fiecare data dar poate fi din cauza ca la al 3 contact partenerul a bagat-o adanc si a spus ca parca a dat in ceva, poate fie de la asta?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Infectia vaginala mai ales cea de natura bacteriana (anexita), sau cea urinara (uretrita) se poate instala si in cazul femeilor virgine. Trebuiesa te prezinti la un laborator de analize medicale, pentru a ti se recolta probele necesare in vederea stabilirii agentului patogen care provoaca infectia. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da, este posibil sa fie de la actul dur pe care l-ai avut cu ptietenul tau.