| anonim_4396 a întrebat:

Recent (~o luna jumate) eu si iubita mea ne-am despartit dupa 2 ani de relatie din cauza certurilor care erau deja aproape zilnice, in acest timp noi nu prea am mai vorbit, ba chiar mi-a zis sa nu ii mai scriu si ca nu vrea sa ma vada. Daca totusi eu as putea cumva sa o vad, sa imi cer scuze pentru partea mea de greseli, m-am gandit sa nu merg cu mana goala ci cu niste flori, dar aici este intrebarea ca nu stiu ce se potriveste mai bine.un trandafir, 10 trandafiri, sau poate lalele albe?
Amandoi avem 18 ani, daca este necesar si o categorie de varsta pentru asa ceva.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Un inel de logodnă ar fi mai potrivit. Adică știi sigur în puii mei: te vrea sau nu!
Cât despre certuri - sunt inerente într-o relație, și chiar trebuie să le aveți ca să limpeziți diverse situații. Totul e să nu vă certați ca chiorii sau mai rău, să vă luați la bătaie. Atât timp cât e o discuie cu argumente, e ok.

| Jonas94 a răspuns:

Nu încerca să te milogești! Nu o vei mai câștiga așa în veci laughing!
Nu-i promite schimbare, nu te duce cu flori pentru că e o chestie care demonstrează lipsa de imaginație.
Gândește-te dacă merită să o mai aduci înapoi, ținând cont, că amândoi aveți o vârstă cu sentimente volatile.
Nu merită să te milogești de ea, în nici un caz!
Data viitoare când vei mai fi pus în situația de a ți se spune hai să ne despărțim, poți să zici ok, și să-ți permiți un râs din ăla sănătos. Asta o va face să-și schimbe părerea despre tine, nu scuzele, nu bălăriile sau ciocolatawinking.
Dacă vă mai vedeți, vino cu mâna goală, spune-i clar că nu ai venit să implori, și că nu e de neînlocuit laughing!
Baftă!

| 2EXA a răspuns:

Ceva dragut dar nu exagerat.Intentia conteaza. Tipa s-ar putea sa te refuze si tu sa dai 100 lei pe un buchet.

| Marian9978 a răspuns:

Nu există partea ta de greseli si partea ei de greșeli, dacă o iubesti si vrei sa o iei de la capăt împreună cu ea, trebuie sa uiți partea cu greșelile, amândoi ati gresit. Întâi lucrează la partea asta si după să te gândesti daca cumperi trandafiri sau lalele albe. Nu stiu, dacă sunt certuri zilnice mari asta nu e de bine, dar daca sunt niste fleacuri nu trebuie sa le dati importanță. Na, nu stiu..Mult succes!