| Bula001 a întrebat:

Pentru cei care isi amintesc de situatia mea, am vorbit intre patru ochi cu cel cu care ma insela iubita mea (chiar o facea), am vorbit si cu ea; amandoi mi-au spus ca s-au despartit iar iubita mea isi cere scuze de n ori pe zi, eu insa chiar nu stiu ce sa facma gandesc ca daca spun ca o iert ar fi sanse mari sa o faca din nou iar daca spun nu as putea sa pierd fata pe care am iubit-o 4 ani jumate, sunt intre ciocan si nicovala, cine ma poate ajuta cu ceva sfaturi, ofer funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| danamarin a răspuns:

Sunt fata si iti spun cat se poate de sincer sa te desparti de ea. nu concep ca o fata sa faca asa ceva nici macar daca nu e vorba de sex, pentru ca am mai auzit situatii cand se gasea tipa cu domnul si cica nu faceau sex doar se sarutau si atat. nu exista asa ceva. nu merita iertare un asa fapt. este cea mai urata forma de bataie de joc.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine ii zici gata si pui punct. Pentru ca daca te-a inselat acum o va mai face iar si iar asa ca fii destept si da-i verde esti liber sa faci ce vrei in viata si fete mai gasesti.

| Flav a răspuns:

Inselatul e unul din lucrurile in care, orice scuza s-ar gasi, nu pot trece peste, nu gasesc ierate. Elibereaza-te acum, mai tarziu e posibil sa devina prea tarziu.

| darrio2007 a răspuns:

Tu chiar crezi ca s-au despartit? Te va insela iar.Chiar daca nu cu el, cu altul.Mai bine da-i papucii.Mai sunt fete pe lumea asta.

| gya_5588 a răspuns:

Chiar daca il iubesc din tot sufletul si suntem impreuna de 2 ani jumatate i-am spus de la inceput ca singurul lucru pentru care m-as desparti de el ar fi daca m-ar insela.si asa mai sunt geloasa si pe fantomele din trecut.acum,sincer,la cat il iubesc, nu stiu daca as fi in stare sa fac asta, chiar daca in fata lui incerc sa fiu tare spunandu-i ca l-as lasa.Pacat ca unii oamenii nu stiu sa aprecieze ce au langa ei si fac asta abia dupa ce ii fac rau persoanei mai mult sau mai putin iubite.Am o prietena care s-a despartit de prietenul ei fiindca o inselase si a incercat sa fie cu altcineva dar pur si simplu nu a putut.Il iubeste prea mult si s-au impacat.inca nu a calcat stramb din nou.ai putea sa-i mai dai o sansa,sa vezi cum te simti,daca cantareste mai mult faptul ca te-a inselat decat iubirea ta, precum si sa vezi daca intr-adevar si ea te iubesc cu adevarat si nu o sa mai faca niciodata ce a facut. Daca nu o sa mearga si nu o sa mai poti sa o iubesti, mereu exista un nou inceput.gandeste-te ca poate atunci nu a fost ea sa fie cea destinata tie si incearca pe viitor sa-i fac din nou loc iubirii in viata ta.

| andreea2011 a răspuns:

Mai bine,te desparti de ea, daca a a facu to prima data, de unde stii ca nu o va face si a daoua oara?