| adrianaaaa10 a întrebat:

Buna TPU ! Remedii pentru usturime si mancarime in zona genitala?
Astept raspuns va rog mult sad

Răspuns Câştigător
| anca174 a răspuns:

Probabil ai racit, incearcasa te speli cat mai des (2-3 ori pe zi) cu apa cat de fierbinte suporti, sau chiar sa stai in apa fierbinte, poti sa iti faci si ceai de musetel si sa te speli sa fie si el cald-fierbinte, poarta ciorapi pe dedesubt de pantaloni si pune-ti si vata sa iti tina cald, daca port de obicei tanga incearca cateva zile sa porti chiloti normali, la scoala duti o perinuta daca ai scaun de lemn sa nu stai pe nimic rece. Daca in 3 zile nu se amelioreaza atunci ar fi bine sa vezi doctorul.

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Du-te la farmacie! happy

| ella21031 a răspuns:

Du-te la ginecolog e posibil sa ai candida...eu o ciuperca care da mancarimi si usturimi la urinare, vezi ca se poate extinde si e recomandat sa nu ai contact sexual daca ai asa ceva

| adrianaaaa10 explică (pentru ella21031):

Multumesc pentru raspuns sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru ella21031):

Se extinde in ce sens? adica ce efecte negative are? daca nu o trateaza?

| ella21031 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceasta ciuperca apare la intrarea in vagin de acolo si usturimile atunci cand urinezi. Ea se poate extinde in interiorul vaginului si poate ajunge chiar la uter daca nu e tratata corespunzator. Ca efect negativ poti ajunge la infertilitate. Sper sa rezolvi cat mai repede probleza

| anonim_4396 a răspuns (pentru ella21031):

Aha,mersi mult. Mai lamurit si pe mine, cu ocazia asta.