| ilusion a întrebat:

Buna TPU.ro...Am si eu o problema sa sp asa...De 6 luni stau in Germania, mda si merg la scoala(stiu limba)si la mine in clasa este un baiat foarte dragut. dar nu prea vorbeste cu mine.si mie chiar imi place de el! Intrebarea este:Am vreo sansa cu el? Dau fundalove struck
Help me!

Răspuns Câştigător
| Lexy_8521 a răspuns:

Avand in vedere ca nu esti din Germania de foarte mult timp ai putea sa il rogi sa te ajute la o tema sau ceva pentru ca nu intelegi bine cuvintele sau ai putea sa il intrebi de niste magazine din oras pentru ca tu nu cunosti bine...

6 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

La cat de reci sunt nemtii si mai ales cu romanii, ma indoiesc, dar cauta sa vezi ce hoby are, ce preocupare extrascolara si incearca sa te apropii de el, sa vb cu el de acel hoby, dar nu l agasa, ia l usor, putin cate putin. Succes

| andreea_9470 a răspuns:

Daca nu vine el la tine, du-te tu si vorbeste cu el. spune-i ce simti pentru el si cine stie poate te place si el doar ca e prea timid

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Nu stiu.Ai putea sa incerci.big grin.Stii vorba aia:
Daca nu incerci nu castigi. intreaba'l si vezi ce zice, daca nu, puteti fii numai prieteni tongue

| vaa a răspuns:

Normal ca ai sanse!

Dar depinde de tine.
BAga te in seama cu el!
Tema, un sflat.
FA i un compliment 'imiplac jeansii tai smug' - glumeam. Da' merge si asta.
Nu sta deoparte!
MAcar da i niste priviri s ainteleaga omu' ca il placi!

BAftaaaaa!

| liveforsport a răspuns:

Incearca sa comunici cu dinsul sa-i arati respectul tau pentru dinsul poate aveti aceleasi interese... succes (:

| Alëxąndŕą a răspuns:

Pai ai putea sa incerci s afaci 2 3 glume apoi daca te invida la o plinbare ai loat lozul cel marewinking