| xVLDx a întrebat:

Imi place de o fata de la scoala, (am 13 spre 14 ani si ea la fel), dar nu stiu cum sa-i spun cea ce simt pentru ea. Ne cunoastem mai bine de 3 luni, de cand m`am mutat la ei in clasa. Toti din clasa stiu ca-mi place de ea, dar eu unul sunt mai rusinos din fire, si nu stiu cum sa o abordez, cum sa-i spun ca vreau sa fiu cu ea. Daca ar putea sa ma ajute cineva, si sa`mi spuna cum s`o iau, mi-ar fi foarte folositor. Dar mai e o problema, nu stiu daca si ei ii place de mine. Dintre toti baietii din clasa, cu mine vorbeste cel mai mult, stam de vorba si pe facebook si pe mess foarte mult, dar niciodata nu am avut taria sa o intreb daca vrea sa fie cu mine, mai exact nu stiu cum sa o intreb, pentru ca mi se pare prea banala intrebarea: Vrei sa fii cu mine? Eu chiar tin la ea. Va rog, raspunsurile bune primesc funda! Alta chestie: Ea este "buna" mai pe romaneste laughing si cam toti din clasa ii dau palme peste fund, ceea ce pe mine ma enerveaza, iar fetele cand ii vad pe baietii ca ii dau palme peste fund, imi spun : Vezi ca`ti fura gagica! Vreau neaparat sa stau cu ea, dar nu stiu cum sa fac, ce sa fac. In clasa mai e un baiat care vrea sa stea cu ea ( adica majoritatea baietilor vor sa stea cu ea, pentru. ca e foarte frumoasa), si ala e mai obisnuit cu relatiile. App: Durerea mare e ca nu am mai avut pana acum o relatie, si poate de aceea nu stiu sa vb cu fetele. As dori sa`mi spuneti ce sa fac, cum s`o intreb daca vrea sa stea cu mine, si daca ea spune da, eu cum reactionez a 2 a zi la scoala? Ma duc la ea si ce? Deci aici chiar am o problema. App: Va rog, nu ma luati cu chestii gen: scoate`o la in film/suc sau dui un buchet de flori etc ca nu suntem in filmele de dragoste, si conseder ca m`as face de rasu` lumii daca m`as duce cu flori la ea laughing. Va rooooog, ajutor, pana nu mi`o fura altii!

Răspuns Câştigător
| Bittersweett a răspuns:

Nu mai fi rusinos, ca doar tu esti barbatul in povestea asta! asa cum vorbiti mult pe internet scapa de emotii si in realitate si spune`i ca inseamna mult pentru tine si ce ar spune daca ati fi mai mult decat prieteni. Daca nu vrea nu fi suparat, fa`te ca nu te afcteaza. Trebuie sa nu fii retinut si sa faci ce iti trece prin minte. Adica daca iti vine sa-i dai un pupic nu ezita, sigur i`ar placelaughing. Si daca fata spune da ii propui sa va plimbati dupa ore sau. nu stiu prin cartier..sk mai vorbiti.a 2`a zi te duci la ea frumos ii spui buna dimineata si ii dai un pupic pe obraz.iar apoi lucrurile vor evoluahappy

| xVLDx explică (pentru Bittersweett):

Ms muuuuuuult, parca am mai capatat curaj! De la mine ai FUNDA :*

| Bittersweett a răspuns (pentru xVLDx):

Iti multumesc frumos. si multa bafta iti doresc!

| xVLDx explică (pentru Bittersweett):

Thx big grin