| anonim_4396 a întrebat:

Rog bun simt, seriozitate si fara batai de joc. Chiar nu am chef sa va tot dau ignore. Cred ca acesta e un site unde sa ajutati oamenii, nu site de glume proaste si altele. Deci, problema. ( Asa scriu eu mult, nu am cum scrie mai pe scurt) Nu stiu daca este gelozie, iubire, dorinta de a nu pierde persoana iubita sau protejare. Sau toate cate putin. Nu stiu, va jur ca-mi vine sa omor, am niste stari ciudate cateodata, cand ii vad prin preajma. Nu stiu daca am motive sau nu, dar nu-i suport. Ma tem sa n-o pierd. Ma gandesc la ce e mai rau, nu suport sa vad ca stau langa ea, intra in vorba cu ea. Devin agitat, ma nelinistesc. I-as face sa dispara, sa le zic ceva daca as putea, dar nu sunt acel gen de om. Nu sunt un bataus, smecher de cartier, taran. Nu pot omora nici o musca. Nu pot, nu am in sange, nu mi se declanseaza acest lucru, si sper sa nu se declanseze intr-o zi. Eu incerc sa fiu genul studentului elegant, cu cei 7 ani de acasa, silitor si toate cele bune. E vorba de unu, de un badaran pe care nu-l suport. Are 44 ani, este singur ( de pe facebook stiu asta). Se da interesat, crede ca le stie pe toate. Nu stiu ce incearca bou asta sa faca. Se crede buricu pamantului sau ce? De fapt chiar asa si arata ca un purice. Are o infatisare si un ras de zici ca rade dracu din fundul iadului. E ca un butoi. Asta e clar ca nu a venit la facultate sa invete, a venit pentru altceva. Acuma s-a mutat adica face a doua specializare, care o facem si noi. Cica vrea sa afle mai multe lucruri. Asta sa i-o zica lu mutu. Se intelege cu toti, da mana si cu mine, da parca e diavolul, asa e. Nici nu stiti cat il traznesc si blestem in gand, cand il vad. Nu stiu ce sa fac! As vrea sa dispara, sa plece dracului bou asta. Innebunesc cand il vad prin preajma colegei mele, viitoarea mea prietena cu care ma inteleg foarte foarte bine. Sunt pe punctul de a-i spune cat de mult tin la ea, daca doreste sa fim prieteni. Asta e alta problema, sper sa reusesc. Bine, ea nu ii da importanta, da parca el e pedofil, asa si are fata. Ma tem sa nu-i faca vreun rau. As fi in stare de orice. Nici de un fir sa nu i se atinga! Ce ma sfatuiti dragi oameni sa fac? Sa va mai zic ceva : La cursuri vine cu un dispozitiv cu care inregistreaza pe profi ce predau. Cica zice ca nu spioneaza, e doar pentru el. Voi credeti asta? As putea sa vorbesc cu careva, cu tutorele nostru de an? E foarte suspect badaranu asta. Nu il inghit! Nu stiu cum sa-l sperii, ce sa-i fac. Eu oricum dau caracter ca nu ma intereseaza de el, vede ca nu il prea bag in seama. Eu nici nu sunt genu care sa ii raspund la toate vorbele. Il las dracului, dar nu stiu ce a fi, cand mi-oi deschide gura. Traznil-ar dracului de prost care se da mare, ca crede ca stie de toate. Ati mai vazut asemenea specimene? O seara frumoasa sa aveti! Succes acolo unde sunteti si feriti-va de scorpii, boi in piele de miei.

17 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Incearca sa -l eviti pe cat posibil.Nu alimenta ura asta ca tot tie o sa-ti fie dificil.Tu te negajesti incontinuu si pe el il doare undeva.Pacat.Cu prietena ta sati linistit, nu cred ca are vreo treaba cu ea, nu cred ca vrea.
Fi impreuna cu ea si uita-l pe acest individ.

| Wehrmacht a răspuns:

Asa o sa faci cu toti care intra in contact cu ea daca devine prietena ta?
Esti ca ala cu drobu' de sare.
Iai-o intainte.Devin-o prietenul acelei fete. Daca continua cand vede ca are prieten si se da la ea inseamna ca merita o bataie.

| anonim_4396 explică (pentru Wehrmacht):

Multumesc de raspuns. Nu stiu ce voi face, sincer. Sper sa ma pot controla si din momentul in care suntem impreuna, sa dispara aceste lucruri : gelozia. Poate voi fi mai linistit, voi trai din plin povestea noastra de iubire. Oricum, o voi proteja si voi avea grija de ea, nu ii voi permite sa i se intample nimic rau, chiar si nimeni sa nu o supere. Am pregatit un plan sa-i spun sentimentele mele, dar asta inseamna ca trebuie sa fim doar amandoi, sa nu fie nimeni altcineva in preajma noastra. Nu mai pot astepta. La facultate nu prea reusim ca tot timpul este cineva. Sunt ca un vulcan care vrea sa erupa. In acest weekend o invit in oras.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ce dragut, sunt invidioasa.laughing
Stai calm, singur are si ea sentimente pentru tine.

| Danysan a răspuns:

Te inteleg dar tine minte ca fata de care spui tu acolo nu e prietena ta inca.Ea poate sa vb cu oricine.Si uite iti spun un lucru -fetele se cam dau in vant dupa barbati mai maturi -Chiar daca spui tu ca e aiurea. Daca e o persoana de gasca poate sa se faca atras - unor fete.

| Cristiann25 a răspuns:

Gelozia e o "boala".Cu toate astea stiu, e greu sa fii indragostit de cineva si sa vezi pe altul in preajma ei! Nu ai voie sa inregistrezi profesorii.Macar tu esti controlat ca eu unul il puneam deja in cap.Are 44 de ani? Voi cat aveti? Mosu sa-si vada de ale lui!

| anonim_4396 explică (pentru Cristiann25):

Eu am 21 ani, ea 20winking

| Cristiann25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia pune-l putin in cap pe ala de 44 de ani si spune-i sa nu se mai apropie de ea! Eu unu asa sunt mai rau!

| ywar a răspuns (pentru Cristiann25):

Yeeeeeee! spirit de razboinic tongue

| Cristiann25 a răspuns (pentru ywar):

Pai na eu asa sunt mai dur.Sunt bun doar cu cine merita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si va rog ajutati-ma voi! Nu ma tot trimiteti la psiholog/psihiatru. Incercati sa nu mai aruncati pisica(problema) de la unu la altul. Daca nu stiti sa ajutati, asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai si mesteca guma cand vorbeste cu domnisoarele, cretinu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu astia trebuie avut grija! Eu iti propun sa vorbesti cu fata, si asa cum ai spus tu, invit-o undeva, unde sa fiti doar amandoi. Nu mai pierde vremea si nu mai amana. S-ar putea ca intr-o zi sa fie prea tarziu. Incerc sa te inteleg si vad cum te simti. Spune-i sentimentele de iubire pe care le ai fata de ea. Cred ca tu esti un baiat de nota 10, asa ca nu mai pierde vremea. Salut si numa bine. Si din ce l-ai descris pe badaranu ala, cred ca nu se va uita dupa ea, fi linistit.

| dragodana a răspuns:

Salut! Comportamentul tau se cheama gelozie. Daca tot iti place fata asta, ia-o de-o parte si spune-i ce simti.Scoate-o de pe piata.Ea, cel mai probabil, vorbeste cu el din politete.Acum,tipul pare unul glumet,sociabil, dar, vorba ta, poate a venit la agatat, nu sa invete ceva.Hence the reportofon.Ii e lene sa scrie.
Hai, fa-ti curaj si vorbeste cu fata! Asa rezolvi tot si nu te va mai enerva nimeni.

| Zabbyel a răspuns:

Cam multa oftica se trage ca-l
invidiezi d'asta nu-l suporti laughing ce-ai putea face este sa te muti la alta fac
dal in gat la decan ca are dispozitiv

| mona2012ro a răspuns:

Concentreaza-te pe tine si pe ea, nu pe el! happy Cu cat ii dai mai multa importanta, cu atat devine mai important.

| eungo11 a răspuns:

Daca o sa fie prietena ta no so lasi sa vorbeasca cu niciun baiat esti prost daca esti gelos pe uinu de 44 de ani daca asa reactionezi acuma cand o sa vorbeasca cu unu de vrsta ei care sa fie si dragut o sa iei un pistol si o sal omori.Prostule fa-o sa te placa mult nu te mai gandi la el.Pa