| eusicumine98 a întrebat:

sa incep cu inceputul... Pana zilele trecute nu imi placea de nimeni si eram fericita doar ca ma simteam si singura deoarece prietenele mele ori au iubiti ori sunt pe aproape. Revenind, eu sunt intr-o trupa iar in vara am cunoscut un baiat nou care a fost in trupa doar pana in septembrie. In timpul asta stateam cu el doar la repetitii sau de vreo 2-3 ori cand ieseam cu trupa. Zilele trecute am iesit cu prietena mea pe afara si am mers la un magazin, iar acolo era si el cu un prieten de al lui. Ne-am salutat apoi el a plecat si noi am ramas in continuare la rand. Dupa, am plecat sa ne plimbam si am mers pe unire, iar el cu respectivul amic stateau pe una dintre primele banci asa ca noi am mers in continuare si ne-am asezat pe una dintre ultimele. Dupa apoximativ 10-15 minute trece si el pe acolo si ma vede si s-au asezat pe o banca la cativa metri departare de noi, dar am observat ca in dreptul bancii el l-a impins un pic cu mana pe prietenul lui ca sa stee jos, ca si cum el nu ar fi vrut.
Credeti ca a facut asta cu vreun motiv anume? Adica eu cred ca e doar o coicidenta doar ca prietena mea mi-a bagat in cap prostii cum ca "de ce ar fi stat fix acolo cand statea pe cealalta banca?" sau de genu. Si de atunci eu tot la asta ma gandesc. Adica serios acum... Si cand trece pe langa mine sau eu pe langa el de fiecare data mi-a zambit. Tinand cont ca incep sa il plac posibil sa aberez sau altele dar totusi de ce sa se aseze fix acolo, aproape de mine, cand statea la fel de bine si pe cealalta banca?!
Voi ce credeti, sincer?

Răspuns Câştigător
| diwa a răspuns:

Sincer, cred ca prietena ta are dreptate big grin dar cred ca atractia pentru tine abia se face simtita si acum "testeaza terenul" cum ar veni. Daca il placi, nu-i da de inteles ca il respingi, ca il eviti, sau ca nu-l vrei, sub nici o forma, pentru ca din ce spui, poate fi un tip putin timid. Incearca sa vorbesti cu el la un moment dat, gen, pur si simplu sa te interesezi de ce mai face, daca e bine, sa-i arati ca iti pasa DE EL. Dupa care cred ca ar trebui sa-l lasi pe el sa faca urmatorul pas. Dar daca totusi nu-l face, inseamna ca e timid, si inseamna ca trebuie sa treci tu la atac big grin

| eusicumine98 explică (pentru diwa):

Da, stiu, sunt o fire destul de realista doar ca atunci cand sunt indragostita parca nu mai sunt eu. Si cum as putea sa incep o conversatie cu el fara sa para ciudat? Sau cum as putea sa aflu daca ma place sau daca place pe cineva?

| diwa a răspuns (pentru eusicumine98):

Si daca o sa para ciudat, ce? Gestul lui cu banca nu a fost ciudat? Poate ca si el a riscat sa para ciudat, ca sa iti atraga tie atentia sau ca sa fie in preajma ta. Tu poti sa-i arati cat de cat sentimentele si intentiile tale, interesandu-te din senins ce mai face, o sa fie placut surprins cu siguranta! Si sa afli daca te place...eu zic sa nu apelezi la clasica varianta, de a-i intreba prietenii sau a-i pune pe prietenii tai sa intrebe, deoarece e posibil sa afle si sa-i pice prost, sau pur si simplu sa nu-i placa (,) ca faci astfel de lucruri. Nu poti afla decat incercand!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai luat-o razna sau asa esti tu. Nimic mai mult. E posibil ca baiatul sa testeze terenul.

| SeNNz0reLuL a răspuns:

Eu cred, asta e pararea mea ca incearca sa se aproprie cat mai mult de tine prin gesturile care le face. Daca tie iti place de el stai mai mult timp cu el. Date interesata de hobyurile lui si poate o sa mereti in usor sau mai probabil o sa-ti ceara prietenia. Sper ca te-am ajutat