| anonim_4396 a întrebat:

Sa o luam cu inceputul happy. La inceputul anului o clasa dintr-o alta scoala s-a mutat in cladirea nostra. Va dati seama ca majoritatea am fost foarte incantati laughing Prieteni noi ..etc. Acolo era un baiat, deodata cu mine de care m-am apropiat. Am devenit prieteni foarte, foarte buni. Ajunsesem sa stam pe Fb sau Mess cu orele pana dimineata, iar a doua zi sa vina sa imi bata la usa sa ma trezesc. Acum cateva saptamani, dragii lui colegi, au inceput sa faca glume pe seama noastra ( ceva gen eu "nevasta " lui ).Eu nu le-am pus la suflet, nu sunt genul care sa o intereseze parerea celor din jur, dar el, am observat ca s-a distantat. II scriu pe Fb sau il sun si rareori imi mai raspunde. Mi-am dat seama ca nu mai are rost sa il presez si de cateva zile, poate chiar saptamani nu am mai vorbit absolut deloc.

Astazi la premierea de la scoala, se tot baga in seama cu mine. Pot spune ca ma durea, aveam o stare dificila si devenisem irascibila. L-am intrebat daca merge dupa la un film cu mai multi prieteni. Pe moment nu a zis nimic si a inceput din nou sa ma evite straight face La festivitate venise si un prieten foarte bun, si el, care se transferase la alt liceu. Cand m-a vazut razand si stand de vorba cu el s-a intors cu spatele si a plecat acasa.( nu stiu daca e asta motivul plecarii lui laughing ).

Sincer nici nu mai stiu ce sa cred laughing Ma si doare capul si mi s-a acrit de toata povestea asta. What should i do? Sa uit toata prietenia care era intre noi si sa trec peste? Sau sa incerc sa discut cu el?

Va multumesc ca mi-ati citit romanul si va multumesc si ca ma ajutati! Funda, vot tot ce vreti voi va dau tongue.

6 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Toate problemele se rezolva discutand, de asta suntem oameni. Pur si simplu intreaba-l daca il deranjeaza glumele celorlalti si de ce de la un timp te evita.

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

De deranjat stiu ca il deranjeaza pentru ca se certa mereu cu ei. Dar o sa il intreb tongue Mersii de raspuns.

| mihnea123abc a răspuns:

Sa discuti cu el

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru mihnea123abc):

Si ce as putea sa ii spun? Ce sa discut? laughing Aici e problema straight face

| EMike a răspuns:

Fi indiferenta =). E cea mai buna solutie pentru o fata.

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru EMike):

Indiferenta nu pot fii laughing Am impresia ca innebunesc. M-am atasat prea mult de baiatul asta si parca nu pot accepta ca toata prietenia noastra se duce de rapa. Mersii oricum de raspuns big grin